Upravit stránku
01. 03. 2024

A1: USK Praha vs. Beksa


Jedno ze stěžejních utkání, z pohledu udržení tabulkového postavení do 6. místa, mají před sebou pardubičtí basketbalisté. V hlavním městě budou chtít zvýšit svůj odstup od sedmého USK Praha.

6. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

USK Praha (12/15) vs. BK KVIS Pardubice (14/13)
sobota 2. 3. v 17:30 | SH Folimanka

Zásadní otázka zní: jaké hráče budou mít trenéři Miljković s Abramavičiusem v sobotním podvečeru k dispozici?

Náročný středeční duel s Ústím n. L. (92:74) jsme sice zvládli bez kvarteta David Pekárek-Petr Šafarčík-Kameron Chatman-Tyere Marshall, ovšem při pohledu na značně prořídlou pardubickou soupisku je nasnadě, že trenéři vzývají návrat alespoň jednoho či dvou mužů. Tím spíš, že v závěru minulého duelu se zranil rozjetý křídelník Josef Potoček, jehož sobotní start je bohužel vyloučený. "Naší hlavní prioritou do sobotního utkání je to, abychom měli k dispozici co nejvíce hráčů. V posledním utkáním nám scházeli 4 klíčoví hráči a uvidíme až před sobotním duelem, kdo z hráčů, kteří měli a mají zdravotní problémy, vlastně bude moci nastoupit," podotkl Vanja Miljković.

"Ať už nastoupíme v jakékoliv sestavě, víme, že nás čeká velmi náročné utkání. USK prožívá úspěšnou sezonu, hraje opravdu dobrý basketbal," pochválil kouč Beksy našeho nejbližšího soupeře. "Ve svém středu mají mnoho mladých hráčů, takže hrají rychlý, energický basketbal. K tomu mají nového pivota, který jim dodal potřebnou sílu v podkošovém prostoru. Tím, že se bude hrát v Praze, bude tlak spíše na domácím týmu než na nás," míní Miljković.

Pražané nastoupili v minulém kole rovněž citelně oslabeni, leč v Děčíně i tak notně prohnali favorizované Válečníky a padli jen o 9 bodů 60:69 (nejvíce bodů USK: Švec 19, Mbida 9, Fuxa 9, Vlk 6...).

Týmovým top-skórerem je americký rozehrávač Matt Johnson (průměr 14,2 bodu na zápas), následován dalšími rozehrávači Patrickem Samourou (11,7) a Ondřejem Švecem (10,3), křídelníkem Daliborem Vlkem (9,5) a dalším rozehrávačem Markem Vyroubalem (8,6 + 4,3 asistence). Zkušený kamerunský reprezentaení pivot Bienvenu Mbida dosud odehrál 5 zápasů, v nichž průměrně zapisoval 10,8 bodu + 7,6 doskoku. "Věřím, že my dokázeme navázat na výborný výkon z druhého poločasu předcházejícího utkání proti Ústí a uděláme maximum pro vítězství, které by pro nás bylo opravdu nesmírně důležité a cenné," přeje si trenér Vanja Miljković, jenž bude stoprocentně postrádat kromě již zmíneného Potočka i další zraněné hráče Davida Pekárka a Kamerona Chatmana, naopak do sestavy se vrátí rozehrávač Petr Šafarčík.

"Musíme v útoku dobře sdílet míč, abychom našli mezery v obraně USK," říká Matěj Burda

Matěji, jak nás středeční, vzhledem k nepříznivým okolnostem nečekaná výhra nad Ústím n. L., povzbudí do dalšího průběhu nadstavby?
"Máme velkou motivaci dál vyhrávat. Nechci říct, že jsme středeční výhru nad Ústím nečekali, ale mile nás překvapila a budeme na ni chtít navázat. S USK momentálně bojujeme o 6. místo a pokud by se nám v Praze podařilo vyhrát, odskočili bychom jim o 3 výhry. Samozřejmě nás čeká těžký zápas, jelikož Folimanka je sama o sobě specifická hala, kde nepadá moc bodů, navíc USK je v letošní sezoně jeden z nejlepších týmů co se týče defenzívy, takže očekáváme velice těžké, bojovné utkání."

Co ze zmíněného posledního úspěšného duelu si budeme chtít přenést i do utkání na Folimance?
"Určitě bych řekl celý druhý poločas. O přestávce jsme si řekli, jakým způsobem chceme bránit ústecké guardy, což se nám dařilo. Hráli jsme dobře na nohou, nepouštěli jsme je do jednoduchých nájezdů, což si budeme chtít přenést i do sobotního utkání. Stejně jako naši kolektivní hru v útoku, kde jsme si perfektně půjčovali míč."

Jak bys charakterizoval současný USK Praha a co by na domácí mělo platit?
"Domácí hrají hodně agresivní basketbal jak na obranné, tak na útočné polovině hřiště. Musíme se snažit co nejlépe eliminovat jejich rychlý protiútok a poloprotiútok. Co se týče obrany, brání po celém hřišti, umějí si vypomoci, jsou hodně semknutí, takže na nás bude, abychom sdíleli míč podobně jako ve druhé půli proti Ústí, abychom tím rozbili jejich obranu a našli v ní mezery.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti