Upravit stránku
30. 03. 2021

A1: USK Praha vs. Beksa


První zápas po dvoutýdenní karanténě odehrají pardubičtí basketbalisté v hlavním městě, kde se v předehrávce 9. kola nadstavby představí na palubovce USK Praha.

9. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

USK Praha (16/11) vs. BK JIP Pardubice (11/15)
středa 31. 3. v 18 hodin

Své poslední utkání před povinnou karanténou Beksa odehrála 10. března právě proti USK Praha.

Po nucené pauze - dvacetidenní zápasové a čtrnáctidenní tréninkové - se vrátí do hry paradoxně proti stejnému soupeři.

"Pro nás to bude trochu specifický zápas po karanténě, na druhou stranu motivace a těšení se bude, myslím, velké, protože jsme dlouho nehráli," předesílá trenér Adam Konvalinka. "Zpátky do zápasového kolotoče naskočíme rovnýma nohama, protože šest utkání ve skupině A1 odehrajeme během pouhých 18 dnů. Myslím si, že herní kondici doženeme během těchto zbývajících zápasů v nadstavbě a kvalita naší hry se snad bude také postupně zlepšovat," věří ve stoupající výkonnostní trend.

Pražané mají jistou výhodu v rozehranosti, před týdnem se totiž ve své hale utkali s Brnem, které přetlačili 66:64. "Malá výhoda to může být, přece jen nemají tak dlouhý výpadek, na druhou stranu se vzájemně dobře známe, takže to bude spíš o momentální formě a pohodě," přemítá Adam Konvalinka. Naprostou raritou výše zmíněného duelu byla dělba bodů vítězného týmu: trojice Ondřej Sehnal-Jan Štěrba-Domagoj Proleta zařídila neuvěřitelných 90% bodů USK, kromě nich se do střelecké listiny zapsali už pouze Marek Vyroubal (5) s Michalem Marešem (2)!!! Sehnal nasázel 29 bodů, Štěrba 20 a Proleta 10. "Právě eliminování této klíčové trojice domácího týmu bude důležitým faktorem našeho úspěchu. Pokud se nám to podaří, zvýší se naše šance na úspěšný výsledek," zdůraznil pardubický trenér.

Má-li zmínit jedno pozitivum nedávné více než dvoutýdenní pauzy, uvede prostor pro doléčení šrámů několika hráčů. "Po dlouhé době nastoupíme téměř kompletní, takže budeme chtít rozložit zápasovou zátěž mezi větší počet hráčů, abychom se co nejdříve dostali do zápasového tempa," doplnil Adam Konvalinka, že ve středečním utkání bude chtít hrát v přece jen širší rotaci než v duelech před karanténou, kdy trenérům scházelo několik zraněných osových mužů. Tentokrát visí otazník pouze nad startem rozehrávačů Michalů Svobody a Svojanovského.

Chceme čerpat sebevědomí pro play-off

Rovnou polovinu z šesti zápasů, kterými uzavřeme své účinkování v dlouhodobé části NBL, odehrajeme na soupeřových palubovkách. "Nadcházející zápasy budou důležité i pro naše sebevědomí. Play-off budeme začínat venku, takže každá venkovní výhra v nadstavbové části nás povzbudí," zmínil pivot Kamil Švrdlík další důležitý faktor.

"USK asi bude o něco rozehranější než my, nicméně podobnou situací si už prošla spousta týmů a všechny si s tím musely poradit. V naší momentální pozici jsou zbývající zápasy v nadstavbě především o tom, abychom se co nejlépe připravili na play-off. Musíme se snažit navázat na to, o co jsme se snažili před karanténou, jak co se týče nějakých obranných principů, tak útoku," řekl dále pardubický kapitán, jenž na začátku tohoto týdne podepsal s Beksou nový kontrakt.

Více čtěte zde: Kamil Švrdlík pokračuje v Bekse

"Naše poslední utkání jsme odehráli právě proti USK a prohráli jsme (doma 80:86 - pozn. aut.), nicméně tehdy nám chybělo několik důležitých hráčů, kdežto teď budeme téměř kompletní a uděláme maximum pro úspěšný výsledek," dodal Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti