Upravit stránku
25. 02. 2021

A1: Nymburk vs. Beksa


Desetikolová nadstavbová část NBL začíná! A pro Beksu pěkně zostra: v úvodním dějství otestuje naši momentální připravenost suverénně vedoucí Nymburk.

1. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

ERA Basketball Nymburk (22/1) vs. BK JIP Pardubice (10/12)
sobota 27. 2. | 17 hodin

Zatímco nymburští basketbalisté již mají svoji premiéru v nadstavbové části úspěšně za sebou, neboť si ve čtvrtek předehráli duel 2. kola s Kolínem (93:82, nejvíce bodů: Prewitt 24, Harding 21, Dalton 17, Zimmerman 10... - Číž 26, Skinner 22, Wallace 13...), pro Beksu půjde o první utkání po dvoutýdenní reprezentační pauze. Jak ji využila? "Bohužel nás postihlo hodně zranění, byť naštěstí žádná vážná, takže v prvním týdnu někteří hráči dostali prostor k doléčení. Chtěli jsme dobře potrénovat a připravit se na druhou část sezony, ale místo toho jsme počítali zraněné," konstatoval trenér Adam Konvalinka. "Tento týden od návratu Tomáše Vyorala z Litvy již trénujeme téměř kompletní a připravujeme se na zahájení nadstavby."

V základní části jsme s Nymburkem dvakrát prohráli: v září na domácí palubovce těsně 91:97, byť do poslední pětiminutovky jsme vstupovali s šesti body k dobru (nejvíce bodů: Vyoral 34, Škranc 12, Heřman 11, Dunans 11... - Harding 32, Prewitt 14, Hruban 13, Dalton 12, Kříž 11...), v říjnu naopak zcela jednoznačně triumfoval soupeř 105:59 (nejvíce bodů: Prewitt 16, Harding 15, Dalton 15, Zimmerman 12, Hruban 11, Benda 11... - Slanina 14, Svoboda 10, Dunans 10...). "V Nymburce nás čeká velmi těžké utkání, což je pro nás jen dobře. Stále pracujeme na několika věcech, které se v naší hře musí začít projevovat, ať se bavíme o doskoku, rychlém protiútoku, nebo kombinacích v obraně. Na všem pracujeme a já doufám, že se jednotlivé věci budou objevovat ve větší míře již tuto sobotu," řekl dále trenér Beksy.

Zatímco ligový lídr je usazen zcela suverénně na první příčce, pardubický klub je šestý, s tříbodovou ztrátou na čtvrté Brno a pátý USK Praha. "Naše situace ve skupině A1 je specifická. Proklouzli jsme do ní až v posledním kole základní části a naše ztráta na týmy před námi je o fous větší, než jsme doufali," přiznal Adam Konvalinka. "Stále je však o co hrát. Dokud bude šance hrát o lepší než 6. místo, tak po ni zostra půjdeme, až jakmile bude případně jasno, začneme zostra s přípravou na play-off," nastínil strategii pro nejbližší dny a týdny. "V Nymburku se budeme soustředit hlavně na sebe. Dlouho jsme nehráli, nicméně o motivaci máme postaráno. Doufám, že domácím zatopíme a nenecháme je jedinou minutu v klidu," doplnil Adam Konvalinka.

V podobném duchu - pokud jde o koncentraci na vlastní týmový výkon - hovořil i pivot Kamil Švrdlík. "Zápas v Nymburku bychom chtěli využít jako odrazový můstek do nadstavby. Rádi bychom se vrátili ke stylu hry, jaký jsme předváděli v průběhu ledna a který nás vynesl zpátky na pozici, díky níž jsme ve skupině A1. Je potřeba dodržovat naše systémy v obraně i v útoku a snažit se o rychlejší přechodovou fázi, což nám v posledních zápasech před reprezentační pauzou - v Ostravě a pak ve FINAL 8 Českého poháru - trošku vázlo. Naše výkony měly sestupnou tendenci," zmínil pardubický kapitán neúspěšné zápasy s Kolínem a Královskými sokoly.

"Samozřejmě všichni víme o síle Nymburka, takže když jsem mluvil o odrazovém můstku do nadstavby, neměl jsem v první řadě na mysli výsledek, ale spíš jsem mluvil o stylu hry, který chceme předvádět. Měl by nás utvrdit v tom, že v zápasech v nadstavbové části, které budou následovat rychle po sobě, můžeme být úspěšní," dodal Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti