Upravit stránku
09. 02. 2024

A1: Kolín vs. Beksa


K poslednímu utkání před dva a půl týdny trvající reprezentační přestávkou odcestují pardubičtí basketbalisté do Kolína, kde se budou snažit utnout třízápasovou šňůru porážek.

4. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín (11/14) vs. BK KVIS Pardubice (12/13)
sobota 10. 2. v 17:45 | Hala SOU Spojů Kolín

Nadcházející střednutí bude pro oba soupeře nesmírně důležité.

Letmý pohled na tabulku skupiny A1 hovoří jasnou řečí: Geosan nás v případě své výhry dorovná na bilanci 12/14, naopak pokud uspějeme my, odskočíme domácím o dvě vítězství a udržíme se v těsném kontaktu s šestým USK Praha. "Zápas v Kolíně je pro nás velice důležitý z více pohledů," předeslal trenér Vanja Miljković. "Jedná se o poslední utkání před reprezentační pauzou, takže ho jednoznačně chceme zvládnout i proto, aby se nám v následujících dvou týdnech lépe trénovalo. Také už jsme ve fázi sezony, kdy je  každý zápas extra důležitý. Letošní ligový ročník je takový, že každý může porazit každého, nikdy dopředu nevíte, jak které utkání skončí, protože jednotlivé týmy jsou velmi vyrovnané," řekl dále kouč Beksy.

Oba vzájemné duely v základní části jsme vyhráli. Nejprve v polovině října v enteria areně přesvědčivě 86:61, na začátku ledna po mnohem vyrovnanějším průběhu i v Kolíně 82:73. Zejména kolínský tým však prošel v předcházejících týdnech poměrně výraznou obměnou, poslední novou akvizicí je chorvatský rozehrávač Dino Bistrović.

"Velký pozor si musíme dát i na dva zahraniční pivoty, kteří hrají velmi dobře," zmínil Vanja Miljković obrovitého, 217 cm vysokého Milenka Veljkoviće a Zdravka Boškoviće. "Především se ale potřebujeme připravit mentálně. Po dvou domácích porážkách se musíme dostatečně zkoncentrovat a odcestovat do Kolína s vítěznou mentalitou," zdůraznil pardubický trenér.

Kapitán Kamil Švrdlík se ještě krátce ohlédl za středeční porážkou s Opavou. "Předchozí porážka s Opavou nás samozřejmě hodně mrzí. Vybojovali jsme důležité výhry právě v Opavě a v Děčíně, ale pak jsme dvakrát prohráli doma. Je ale potřeba bojovat dál a vyhrávat venku," věří ve zlepšený výkon i výsledek. "Co se týče Kolína, i když teď nevyhrává, určitě bude nepříjemným soupeřem, obzvlášť ve své hale. Navíc má nějaké nové hráče, včetně 217 cm vysokého pivota Veljkoviće, který ucpává prostor pod košem, takže na to musíme něco vymyslet, hrát rychlejší přechod do útoku."

Do sobotního utkání zcela jistě nezasáhnou zranění David Pekárek s Michalem Svojanovským, otazník visí nad startem nemocného Petra Šafarčíka. Ať už s ním či bez něj, naprosto zásadní bude podle Kamilova mínění zlešení defenzívní činnosti. "Hlavně se musíme vrátit k lepší obraně. Nemůžeme hned v první čtvrtině dostat 30 bodů, protože venku na 95 bodů asi nevyhrajeme. Utkání v Kolíně je pro nás důležité nejen z pohledu tabulky, ale i pro naši psychiku, abychom šli do tréninků v reprezentační pauze s pocitem vítězství," dodal Kamil Švrdlík.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti