Upravit stránku
14. 02. 2023

A1: Beksa vs. Ústí n. L.


Atraktivním zápasem proti ústecké SLUNETĚ vstoupí pardubičtí basketbalisté do nadstavbové části Kooperativa NBL. Podaří se nám vrátit soupeři nedávnou těsnou porážu a přerušit jeho už 11 utkání trvající vítěznou sérii?

3. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (13/9) vs. SLUNETA Ústí nad Labem (15/8)
středa 15. 2. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

První dvě utkání ve skupině A1 si Beksa musela kvůli pohárovým čtvrtfinálovým povinnostem odložit.

Jak v Alpe Adria Cupu (po domácí výhře o 14 bodů jsme prohráli ve Spišské Nové Vsi o 17 bodů), tak v Českém poháru v Kolíně (porážka o 11 bodů) jsme bohužel neuspěli, a když k tomu přičteme předcházející domácí nezdar v závěrečném kole základní části NBL právě s Ústím n. L., budeme ve středu usilovat o přerušení již třízápasové série porážek. "Teď, v nadstavbové části, začínají nejdůležitější zápasy v sezoně, protože v nich si budeme budovat pozici pro play-off," předeslal pardubický trenér Dino Repeša. 

Nejen on si velice dobře uvědomuje, že v neuvěřitelně vyrovnané tabulce skupiny A1, kde má Beksa na současném 5. místě jen o dvě porážky více než vedoucí duo Nymburk-Brno, může po skončení nadstavby rozhodovat o umístění před play–off každá výhra, či dokonce každý bod!

"Proti Ústí jsme už dvakrát hráli, takže velmi dobře víme, jak a co dělají dobře. Nedávný zápas jsme si dlouho analyzovali. Dívali jsme se na to, co jsme dělali dobře, co nám fungovalo a co naopak ne," připomněl kouč Beksy těsnou domácí porážku v poměru 77:79 ze začátku února.

SLUNETA se už dlouhé týdny nese na vítězné vlně, vždyť v lize zvítězila již 11krát za sebou!!!

"Ano, budeme hrát proti týmu, který má momentálně nejlepší formu v lize, ale série jsou od toho, aby se přerušovaly a já doufám, že právě k tomu nyní dojde - i díky našim skvělým fanouškům," váží si Dino Repeša neutuchající podpory z hlediště. "V poslední době jsme měli několik zraněných hráčů, ale pevně věřím, že do tohoto utkání budeme připraveni a odehrajeme co nejkvalitnější zápas, abychom dobře vstoupili do skupiny A1," přeje si pardubický trenér úspěšný výsledek.

Doprovodný program
  • time-outy a přestávky mezi čtvrtinami vyplní cheerleaders PM Stars Pardubice
  • o přestávce mezi prvním a druhým poločasem odehrají ukázkové utkání basketbalisté BK Vividbooks Pardubice U13
  • na facebookovém profilu /BeksaPardubice probíhá tipovací soutěž, jejíž výherce si odnese ze SH Dašická hodinky značky Lotus

“Musíme mít hlavy nahoře a zůstat pozitivní,” burcuje křídelník Filip Novotný

Třikrát v řadě jsme prohráli, velmi rychle jsme navíc vypadli z obou dvou pohárových soutěží. Snažili se trenéři, nebo i vy, hráči mezi sebou, nějak zapracovat na zlepšení psychické pohody v týmu?
"Situace není ideální, ale musíme mít hlavy nahoře a být pozitivně naladěni. Ve skupině A1 nás čeká 14 zápasů, které mohou celou situaci změnit. Všichni v šatně jsme si řekli, že nejdůležitější bude nechat za sebou to, co se stalo, opravdu zamakat a vybojovat co možná nejvíce vítězství."

S Ústím, které hraje po 11 výhrách v řadě s velkým sebevědomím, máme nedávnou zkušenost: na začátku února jsme doma prohráli o jediný koš. Zvyšuje tohle všechno - touha utnout vlastní sérii porážek, vrátit SLUNETĚ nedávnou velice hořkou porážku a tím přerušit její dlouhou vítěznou šňůru - naši motivaci uspět?
"Určitě tohle všechno zvyšuje naši motivaci uspět! SLUNETA je kvalitním soupeřem. Nedávný vzájemný zápas byl od začátku do konce velmi vyrovnaný, ale prohráli jsme, a tak všichni cítíme, že jim máme před našimi fanoušky co vracet."

Jaké faktory budou klíčové k tomu, abychom středeční duel zvládli lépe než ty předchozí?
"Všechno začne od obrany. Musíme se vrátit k naší kvalitní obraně. V minulém duelu s Ústím jsme dostali až příliš mnoho košů z rychlých protiútoků. Myslím si, že hlavním faktorem bude právě naše obranná fáze, jak obrana 5 na 5, tak eliminace soupeřova rychlého protiútoku."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti