Upravit stránku
05. 04. 2017

7 otázek pro Levella Sanderse


24 výher a 8 porážek, tedy úspěšnost 75%. S takovou bilancí Beksa prošla základní a nadstavbovou částí Kooperativa Národní basketbalové ligy.

Za dlouhodobou částí jsme se ohlédli s mužem, který Beksu po 32 zápasech dovedl na 2. místo.

Levell Sanders, kouč BK JIP Pardubice, odpověděl v krátkém rozhovoru na 7 otázek.

Bráno čistě podle čísel, nakolik jste spokojen s bilancí výher a porážek 24/8?
"Samozřejmě to vypadá dobře, ale také musím říci, že několik porážek bylo zbytečných. Myslím si, že jsme měli možnost mít ještě lepší bilanci."

Téměř až do konce dlouhodobé části jsme neprohráli 2 zápasy za sebou. Svědčí to o tom, že jsme si drželi konstatní výkonnost?
"Mluvil jsem nedávno s trenérem USK (Mirsadem Alilovičem) a on mi říkal, že jsme nejkonstantnější tým v lize. I když já si myslím, že i Nymburk hrál konstantně, prohrál jenom jednou (usmál se). Můžu ale říct, že pokaždé, když jsme prohráli nějaký zápas, jsem na hráčích viděl, že je to mrzí a hned druhý den na tréninku byli všichni hladoví. Takže ano, drželi jsme si konstantní výkonnost, což je jedině dobře."

Před sezonou jsme šli do neznáma, neboť většina hráčů dosud neprožila rytmus liga - evropský pohár - liga. Jak jsme v tomto období, tedy od října do ledna, zvládali přechod z českých na evropské palubovky a naopak?
"Myslím, že úplně v pohodě. Hráli jsme spoustu zápasů venku a díky cestování jsme spolu trávili hodně času, i když občas to byly divné časy, třeba hodně brzo ráno na letišti (pousmál se). Každý zápas byl pro nás dobrý a na každý jsme se těšili, jak v evropském poháru, tak v české lize."

Z herního pohledu: co nás v průběhu dlouhodobé části nejvíce zdobilo a kde jste vypozoroval největší progres?
"Dá se říci, že nás zdobil náš rychlý protiútok a útočný doskok, na ten jsme se mohli spolehnout v celém průběhu sezony. Největší progres jsme udělali v individuálním projevu hráčů. Zmíním třeba Viktora Půlpána, Davida Škrance, Pepína Potočka. Získali sebevědomí a hodně pomáhali celému týmu. Do sezony jsme vstupovali bez Dušana Panduly, který dlouho nehrál, nevěděli jsme, co bude, ale zvládli jsme to."

Dominez Burnett se stal top-skórerem ligy, stal se jedním z našich klíčových hráčů, po celou sezonu si drží stabilní výkonnost. Jeho dovednosti jsou nepopiratelné, ale patří mezi jeho největší přednosti i herní myšlení?
"Souhlasím. Jeho velké plus je, že má basketbalovou inteligenci. Není nejlepším atletem, není nejrychlejším hráčem, nepotřebuje hrát efektně, ale má hlavu a to je důvod, proč je tam, kde je. Velmi často je o myšlenku, o krok vpředu. Když se s ním bavím o basketbalu, má spoustu dobrých myšlenek. Už když jsem ho před sezonou viděl na videu, říkal jsem si: To je hráč. Poté, co přijel k nám, se to jen potvrdilo. Ve druhém týdnu přípravy, když jsme začali dělat basketbal, jsme hráli 1 na 1 a když jsem viděl, jak hrál, věděl jsem, že to bude dobré."

Pojďme zpět k týmu. Dlouho jsme drželi domácí neporazitelnost. Cítíte, že už je tým plně sžitý se Sportovní halou Dašická, že je to klasický domácí stánek?
"Jednoznačně. Já už teď sice nehraju, nežiju v té atmosféře zápasové euforie jako hráči, ale jsou momenty, kdy to naplno vnímám. Jsme moc rádi, že chodí hodně lidí a v hale je skvělá atmosféra - jestli ne nejlepší, tak rozhodně jedna z nejlepších v celé lize. Samozřejmě Děčín, Opava mají také skvělé fanoušky, ale myslím si, že fanoušci v naší hale jsou fakt vynikající."

A dá se očekávat, že v play-off atmosféra ještě vygraduje...
"Je to vrchol sezony, pro všechny. Viděl jsem na Dukle, že lidé už chodí do kanceláře pro vstupenky, takže věřím, že bude na domácí zápasy vyprodáno a bude ta nejlepší atmosféra, jaká může být."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti