Upravit stránku
26. 02. 2017

"Výborný týmový výkon"


Na tiskové konferenci hodnotili utkání BK JIP Pardubice vs. BK ARMEX Děčín trenéři Tomáš Bartošek s Pavlem Budínským a hráči Radek Nečas s Ondřejem Šiškou.

Pavel Budínský (trenér BK ARMEX Děčín):
“My jsme si dali nějaké dílčí úkoly, s kterými jsme sem chtěli přijet, protože poslední utkání jsme tady prohráli a dostali jsme 101 bodů, takže jsme se hodně bavili o obranné činnosti. Dostali jsme 81 bodů, takže jsme jich 20 ukrojili, to je ok. Taky jsme se bavili o doskakování, podle statistik nám i tohle vyšlo: měli jsme 13 útočných doskoků a Pardubice 12, to je dobré. V takovémhle utkání bychom ale potřebovali lepší produktivitu. I pouhých 15 ztrát se dá, ale třicetiprocentní střelba ze 70 pokusů je to, co nás podle mě trápilo celé utkání. Pardubice jsou v tomhle opravdu silné, kdokoli přijde, může dát koš ze střední nebo dlouhé vzdálenosti, třeba jako dnes Ondra Kohout, který přispěl k trháku v prvním poločase.
"My jsme ale nechtěli po poločase utkání zabalit, chtěli jsme dál hrát, protože jsme 11 dní nehráli a ani jsme vlastně nevěděli, jak budeme na hřišti vypadat. Pardubice ale byly variabilnější, pestřejší, mají prostě širší nabídku některých situací, díky tomu, že někteří hráčí mají lepší analyzování hry a samozřejmě i exekuci střelby. Rozhodně jsme tady zanechali lepší dojem než minule a máme se od čeho odrazit. Musíme pracovat dál, prostě bychom potřebovali víc takovýchto zápasů, abychom v téhle rychlosti a v těchhle činnostech se mohli lépe pohybovat. Kdybychom měli hrát s Pardubicemi každý týden nebo ob 14 dní, tak by to bylo určitě dobře, protože bychom se zlepšovali.” 

Ondřej Šiška (hráč BK ARMEX Děčín):
“Jeli jsme sem s tím, že chceme vyhrát, začali jsme vedením 5:0, takže docela dobře. Potom přišla desetibodová šňůra Pardubic, kterou jsme dokázali zastavit, ale celý zápas jsme vlastně dotahovali. Pardubice hrály lépe, bez balonu, půjčovaly si míč, měly lepší pozice, které taky proměňovaly. Naše hra byla podle mě hodně statická, když jsme chtěli hrát do plných, tak to prostě nešlo, když jsme se snažili o rychlý protiútok, tak to jakž takž vycházelo, ale jak říkal trenér, s takovouhle úspěšností střelby nemůžeme chtít vyhrát zápas, ještě k tomu s Pardubicemi.”

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
“Podali jsme výborný týmový výkon na obou polvinách hřiště. Velmi dobře jsme bránili, nutili jsme Děčín k těžkým střelám, dobře jsme rotovali, takže oni neměli žádnou jednoduchou střelu, což je velmi dobré. Tím je zapříčiněno i to nižší procento úspěšnosti a zase se to odrazilo na útočnou polovinu, kde jsme si dobře půjčovali míč. To se velmi těžko brání, protože jsme byli nebezpeční jak zpod koše, tak i z perimetru a to je důležité. Ano, udělali jsme několik chyb, pár ztrát, ale tenhle tempo basket nahoru dolů nám vyhovuje víc než soupeřům, což byl taky důležitý faktor k vítězství.”

Radek Nečas (hráč BK JIP Pardubice):
“Přenesli jsme do zápasu energii z tréninků. Dobře jsme začali, s velkou energií, v obraně jsme věděli, co si máme hlídat, nenechali jsme rozehrát ani jednoho klíčového hráče Děčína a to bylo podstatné. Myslím, že první poločas se divákům musel líbit, hrálo se nahoru dolů. Z mého pohledu byl rozhodující začátek druhého poločasu, kdy byl na obou stranách na koši dekl a nikdo se nemohl trefit. Skore zůstalo prakticky stejné, nikdy jsme Děčín nepustili na jednociferný rozdíl. Díky tomu neměli čím zápas otočit a my jsme dokráčeli do vítězného konce.”

BeksaTV: Tisková konference

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti