03. 03. 2021

2x 22 a výhra

Dva dvaadvacetibodoví střelci Dominez Burnett a T. J. Dunans vedli Beksu k velmi cennému triumfu nad rozjetým Brnem, díky němuž jsme se udrželi v kontaktu s tabulkově výše postavenými týmy.

2. KOLO NADSTAVBY KOOPERATIVA NBL, SKUPNA A1:

BK JIP Pardubice vs. Basket Brno 85:75
(25:21, 26:15, 16:18, 18:21)

Pozadu jsme byli pouze v úvodních pěti minutách, kdy jsme nabrali až sedmibodové manko (2:9), ovšem záhy jsme se dostali do potřebných obrátek a ve druhé čtvrtině jsme jednoznačně dominovali na obou polovinách hřiště. Po celý druhý poločas jsme si pak udržovali dvouciferný náskok, který v polovině poslední čtvrtiny narostl až na maximálních 19 bodů (78:59). "Jsme hodně rádi za výsledek, ale už tolik ne za předvedený výkon v druhém poločase," nebyl trenér Adam Konvalinka úplně spokojen s výkonem ve druhé půli. "Z obou stran to bylo hodně v křeči. Brno nás hodně tlačilo, hodně se diskutovalo s rozhodčími a odnesl to Tomáš Vyoral. Nám hodně pomohl Dominez Burnett do rotace: i když několik hráčů mělo problémy s fauly, měli jsme dalšího zkušeného hráče, který dokáže dát body, což byla jedna z věcí, která rozhodla v náš prospěch," doplnil pardubický kouč.

Energický Javion Blake táhl úvodní nápor hostů, kteří zkraje 3. minuty byli vpředu již o 7 bodů. Vedení jim však vydrželo jen do konce 5. minuty: Josef Potoček ihned po svém příchodu na hřiště dvěma úspěšnými trojkami v rozmezí pouhých 23 sekund (!) otočil průběžný stav na 13:11 a od té chvíle už se nám Brno po celý zápas dívalo na záda.

Zřejmě klíčový úprk jsme předvedli v úseku od 13. do 17. minuty, kdy jsme nasázeli 11 bodů v řadě a od stavu 30:27 odskočili na 41:27. Hodně jsme těžili ze soupeřových ztrát (poměr bodů po ztrátách v první půli byl 12 - 4, z rychlých protiútoků 15 - 5), navíc jsme lépe stříleli trestné hody (12/16 - 6/14) i zpoza tříbodového oblouku (5 - 2).

V třetí čtvrtině jsme opakovaně navýšili rozdíl na 17 bodů (53:36, 55:38, 59:42), a když to po šňůře 0:7 vypadalo, že se Brňané - nikoliv poprvé ve vzájemných soubojích v letošní sezoně - nadechují k velké stíhací jízdě, utnul jejich naděje Dominez Burnett, jenž nás trojkou a dvojkou znovu odtáhl. V těchto fázích jsme se opírali především o produktivitu dvojice Burnett-Dunans, také jsme ve třetí čtvrtině uzmuli 9 útočných doskoků!!! Posledních sedm minut jsme sice dohrávali bez lídra Tomáše Vyorala, který musel opustit palubovku kvůli dvěma technickým chybám, leč žádné komplikace nenastaly. T. J. Dunans trojkoval v 35. minutě na 78:59 a hráli jsme kontrolovanou koncovku.

Bodovými lídry Beksy byli Dominez Burnett a T. J. Dunans.

Dominez ve své obnovené premiéře zvládl 22 bodů (dvojky 5/7, trojky 2/5, trestné hody 6/6), 4 doskoky a 3 asistence (užitečnost 27), to vše za necelých 27 minut. T. J. odehrál o minutu déle a zapsal rovněž 22 bodů (dvojky 5/10, trojky 3/6, trestné hody 3/5), dalšími dvěma dvoucifernými střelci byli Josef Potoček (13 bodů, trojky 3/6) a Tomáš Vyoral (11 bodů + 4 asistence). Poražené vedl Viktor Půlpán, jenž se blýskl velmi dobrým výkonem, korunovaným 15 body (z pole 7/11, trestné hody 1/1). Šimon Puršl zaznamenal 14 bodů, všechny již v prvním poločase.