Upravit stránku
19. 03. 2020

Konec sezony


Asociace ligových klubů na své středeční členské schůzi odhlasovala ukončení letošního ročníku basketbalové ligy mužů Kooperativa NBL, což následně potvrdil výbor ČBF.

Ke zrušení letošního ročníku ALK sáhla z důvodu aktuálního vývoje pandemie koronaviru, znemožňující v nejbližších týdnech konání sportovních akcí. „Asociace ligových klubů se na tomto kroku shodla valnou většinou hlasů,“ informoval po skončení schůze předseda ALK NBL Tomáš Kotrč. Zatím ale nebyl určen mistr, ani závěrečné pořadí soutěže. A teprve upřesněna bude i situace kolem baráže (o jedno místo v příštím ročníku NBL), kterou má sehrát poslední tým letošního ročníku NBL a finalisté první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže.

„Konečné pořadí včetně potvrzení mistra bude stanoveno až Výborem ČBF i na základě ukončení nižších soutěží. Totéž platí i pro případnou baráž. Variant je ve hře celá řada,“ doplnil Kotrč, podle nějž ALK vydala Výboru ČBF doporučení, aby i v příští sezoně ve vrcholné mezinárodní soutěži pod hlavičkou FIBA (Liga mistrů) reprezentoval ligu ERA Basketball Nymburk.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti