Upravit stránku
06. 09. 2021

V útoku vidím progres


Dva vyrovnané zápasy s rozdílným koncem odehráli pardubičtí basketbalisté v rámci základní části Tipsport Federálního poháru ve Spišské Nové Vsi.

Nejprve v sobotu přehráli Olomoucko o 14 bodů (více čtěte zde: Vítězný vstup do poháru). O den později nad domácí Spišskou Novou Vsí téměř celý zápas vedli, leč v koncovce neudrželi slibné, sedmibodové vedení a nakonec prohráli o 3 body (více čtěte zde: Koncovka pro soupeře). "V obou utkáních můžeme řadit mezi pozitiva náš útok, kde vidíme určitý progres. Zejména to platilo o prvním zápasu, druhé utkání jsme zvládali 35 -36 minut. V závěru už se možná projevila únava, přece jen jsme hráli v užší rotaci, bez dvou klíčových hráčů, ale i tak jsme koncovku měli zvládnout lépe," hodnotil trenér Dino Repeša vystoupení svého týmu ve Spišské.

Tipsport Federální pohár vyvrcholí o příštím víkendu zápasy o konečné umístění.

Beksa odcestuje do Levic, kde v pátek 10. září změří síly s domácími Patrioty, druhou dvojici tvoří Děčín a Svit.

Vítězové těchto zápasů se v sobotu 11. září utkají o konečné 5. místo, poražení si zahrají ve stejný den o 7. příčku.

Na čem pardubický tým bude pracovat v další části přípravy? "Pro nás bude důležité, abychom znovu vrátili do hry Petra Šafarčíka, který se zotavuje po zranění," zmínil kouč klíčového muže sestavy, jenž se zranil na začátku přípravného duelu v polském Ostrówě, záhy podstoupil lékařská vyšetření a v horizontu několika dní by se měl znovu připojit ke svým spoluhráčům do tréninkového procesu. "Také budeme začleňovat nového pivota, který by se k nám měl připojit v nejbližších dnech, a čekáme i na návrat Michala Svojanovského, který nám musí pomoct v rotaci," řekl dále Dino Repeša.

"Co se týče tréninkového procesu, dál pracujeme na spolupráci v útoku. Jde i o to, aby dobře fungovala i v situacích, kdy jsou hráči unavení, tedy v koncovkách zápasů, a také v pasážích, kdy soupeřova obrana vyvíjí větší tlak na míč. To se právě dělo na konci utkání se Spišskou Novou Vsí. Věřím také, že až budeme kompletní a budeme hrát v širší rotaci, vydržíme hrát rychlou přechodovou fázi z obrany do útoku celý zápas," doplnil Dino Repeša.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti