Upravit stránku
23. 08. 2021

Tým mě přijal s otevřenou náručí


První dvě utkání v pardubickém dresu má za sebou americký pivot Dantez Walton. Svůj potenciál jednoznačně ukázal, vždyť v obou zápasech byl top-skórerem Beksy.

Po páteční porážce se Slaskem Wroclaw (review čtěte zde: Po nadějném poločase porážka) následoval nedělní duel s BC Zielona Góra, tedy dalším špičkovým polským týmem (review čtěte zde: Skvělý test). A bylo se rozhodně na co dívat! "Byl to bodově bohatý zápas," pousmál se Dantez Walton při pohledu na výsledné skóre 98:100. "Prohráli jsme, ale podle mě to byl přesně ten zápas, z kterého se toho hodně naučíte, který vás posune," kvitoval možnost užitečné konfrontace s klubem, který pravidelně hraje evropské poháry. "Teď se ještě podíváme na video a jsem pevně přesvědčený, že příště budeme ještě lepší."

Oproti pátečnímu střetnutí se Slaskem viděl v pardubické hře posun k lepšímu.

"Hráli jsme mnohem lépe v přechodové fázi," zmínil jeden z důležitých aspektů naší hry. A čísla mu dívají za pravdu: poměr bodů dosažených z rychlých protiútoků vyzněl v náš prospěch 19 - 11. "Druhý poločas byl z naší strany ještě lepší než první, hlavně proto, že jsme o poznání lépe reagovali na soupeře."

Basketbalový potenciál rodák z Ohia jednoznačně ukázal, v úvodních dvou zápasech trefil celkem 7 trojek a nasypal nesmírně kvalitním soupeřům 19 a 22 bodů! Jak se cítí ve svém novém týmu? "Spoluhráči mě přijali s otevřenou náručí, nemám si vůbec na co stěžovat. Vycházíme spolu dobře na hřišti i mimo palubovku," odpověděl s úsměvem. Velmi spokojen je i po basketbalové stránce. "Tréninky jsou skvělé! Zatím se mi v týmu opravdu moc líbí."

Dantez přiletěl do Česka minulé úterý, ve středu už absolvoval týmové fotografování před novou sezonou a kromě dvou zápasů stihl i několik tréninků. Město dosud příliš nezná. "Zatím jsem v Pardubicích jel jenom autem," rozesmál se. "I tak můžu říct, že Pardubice vypadají jako moc hezké město. V pondělí máme jen regeneraci, takže budu mít poprvé více času, čehož chci využít. Určitě se půjdu projít, abych město poznal trošku víc," doplnil třiadvacetiletý Američan.

Tomáš Vyoral: Naše hra se teprve tvoří

Stejně jako trenér Dino Repeša a pivot Dantez Walton, i rozehrávač Tomáš Vyoral považuje příležitost konfrontace s podobně kvalitním týmem za velice užitečnou. "Utkali jsme se s výborným družstvem," ocenil soupeřovy kvality. "Celý zápas jsme se potýkali s tím, že jsme v malé sestavě, nicméně jsme se to snažili vynahradit bojovností. V prvním poločase byla škoda, že v posledních třech čtyřech minutách jsme si soupeře zbytečně nechali bodově ujet, dostali jsme nějaké koše zadarmo, například po doskoku. Druhý poločas byl z naší strany výborný," těšil Vya týmový výkon.

Dramatické utkání, hrané oboustranně ve velké intenzitě, rozhodly až závěrečné sekundy.

Téměř se závěrečným klaksonem mohl strhnout vítězství na naši stranu David Pekárek, leč zpoza tříbodového oblouku minul, a tak polský tým udržel těsnou, dvoubodovou výhru. "Závěr už byl o pár střelách, o pár šestkách - ty taky musíme trénovat, protože jsme jich spoustu minuli," poukázal Vyo na 8 minutých trestných hodů. "Každopádně to byl vynikající zápas s velmi dobrým týmem. Myslím si, že naše hra vypadala líp než v pátek, takže za mě jenom plus."

Úvodní tři přípravná utkání Beksa odehrála proti soupeřům z Polska. Co ukázala? "Máme v týmu spoustu nových hráčů, nového trenéra, který po nás chce úplně jinou hru, co se týče nových signálů. Postupně si to sedá, je to otázka času. Naše hra se teprve nějakým způsobem tvoří." O tom, že Petr Šafarčík, David Pekárek či Dantez Walton budou velkým přínosem, ústřední rozehrávač vůbec nepochybuje. "Všichni tři přinesou do naší hry nějaké oživení. Máme před sebou ještě dost zápasů, v kterých se můžeme připravit na ligu, abychom okolo 20. září byli úplně ready. A hlavně zdraví," přeje si Tomáš Vyoral.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti