Upravit stránku
20. 08. 2021

Po nadějném poločase porážka


Beksa poprvé v přípravě prohrála. Po nadějném prvním poločase sice vedla nad Slaskem Wroclaw o 7 bodů, ovšem hosté ovládli druhou půli jednoznačně 53:33.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK JIP Pardubice vs. WKS Slask Wroclaw 64:77
(10:9, 21:15, 12:29, 21:24)

Do zápasu už zasáhli reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral s americkým podkošovým hráčem Dantezem Waltonem, jenž byl dokonce top-skórerem Beksy, naopak mimo hru i nadále zůstává zraněný pivot Prokop Slanina. V první půli jsme polského soupeře udrželi na výtečných 24 bodech, jenže mezi 21. a 31. minutou nám jich hosté nasypali plných 31, překlopili vedení na svou stranu a v závěru zkontrolovali dvouciferné vítězství. "Byl to pro nás těžký a fyzicky náročný zápas. Je velká škoda, že jsme měli o tolik doskoků méně," poukázal Dino Repeša na jeden z klíčových faktorů: doskočili jsme totiž o plných 25 (!) míčů méně. "Určitě to bylo způsobeno i tím, že nám chyběl zraněný Prokop Slanina, ale i tak musíme být na doskoku mnohem lepší."

Průběh utkání

V první půli jsme se drželi vpředu zejména díky precizní defenzivní činnost. "Proti týmu, který skončil třetí v polské lize a hraje Eurocup, jsme odehráli skvělý první poločas," chválil Dino Repeša své hráče. Již v úvodní dvacetiminutovce se však projevoval rozdíl v soubojích o odražené míče. "Slask má velmi atletické a vysoké hráče, kdežto my měli jen dva vysoké hráče, Švrdlíka a Waltona, přitom Walton s námi byl před tímto zápasem jen na třech trénincích," podotkl trenér Beksy.

Podobně to viděl i rozehrávač Michal Svoboda. "Myslím, že dnešní zápas se dá zhodnotit jako dva různé poločasy. V tom prvním jsme hráli celkem dobře, udržovali jsme si v obraně to, co jsme měli, bohužel až na obranný doskok. V druhém poločase už se ale ukázala vyšší rotace soupeře," řekl autor 16 bodů. Slask postupem času přebíral otěže zápasu, na konci třetí čtvrtiny už vedl dvouciferným rozdílem (stav 43:53) a se stejným bodovým polštářem vstupoval i do závěrečné tříminutovky (60:70).

"Nevím, jestli už jsme fyzicky nemohli, ale začali jsme dělat hrozně laciné chyby a soupeř z toho měl rychlé protiútoky nebo jednoduché otevřené střely, hlavně trojky, a to nakonec rozhodlo," doplnil Michal Svoboda své hodnocení. "Naši mladší hráči viděli, jaké to je, hrát proti týmu, který hraje Eurocup, a na konci to pro nás nebyl tak špatný zápas. V druhém poločase jsme měli stejnou energii jako v tom prvním. Věřím, že se ještě budeme zlepšovat, je to pro nás teprve třetí týden přípravy a každým dalším týdnem to bude lepší, a to hlavně fyzicky. Jak v obraně, tak v útoku," věří trenér Dino Repeša.

Třetí přípravný duel pardubičtí basketbalisté odehrají již v neděli 22. srpna, kdy od 16:30 vyzvou jiný polský tým BC Zielona Góra.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti