Upravit stránku
08. 09. 2022

S asistentem trenéra o přípravě


Přišel, viděl... a hned od prvního dne je v pořádném zápřahu. Vanja Miljković, nový asistent trenéra Dina Repeši, má při koučově dočasné absenci na povel kompletní předsezonní přípravu Beksy.

Na každodenní obrovské penzum práce si rozhodně nestěžuje.

Naopak. Možnosti působit v Bekse si očividně velmi váží.

"V první řadě bych chtěl moc poděkovat pardubickému klubu, že mi dal šanci zde být a trénovat," předeslal úvodem našeho povídání, směřovaného zejména k dosavadnímu průběhu přípravy. "Jak celkově v Pardubicích, tak v samotném klubu jsem opravdu moc spokojený. Zatím je všechno tak, jak má být," usmál se osmatřicetiletý rodák z Osijeku.

Cítím velkou odpovědnost

Beksa vstoupila do přípravy na novou sezonu v polovině srpna.

A jelikož Dino Repeša působí coby asistent trenéra u chorvatské reprezentace, vše leží právě na Vanjových bedrech. "Cítím velkou odpovědnost," přiznává Dinův asistent. "Uvědomuji si, že celé přípravné období je velice důležité, protože jak se připravíme, takový bude vstup do sezony - a právě vstup do každé sezony je vždy hodně důležitý. V polovině čtvrtého týdne přípravy ale mohu říci, že můžeme být s jejím průběhem spokojeni. Vnímám určitý progres od doby, kdy jsme začali, a kam jsme se do této chvíle posunuli. Až budeme v plné síle, myslím, že máme před sebou dobrou budoucnost." 

Je nasnadě, že úvodní tři týdny, v nichž byly na programu převážně dvoufázové tréninky, byly pro hráče nesmírně náročné. "Věnovali jsme se převážně fyzické přípravě, až postupem času jsme přecházeli více k basketbalu," podotkl Vanja Miljković. "Jediné, co mě mrzí, jsou zdravotní problémy některých hráčů, ale snad budou všichni brzy v pořádku a budeme co nejdříve kompletní," přeje si.

Speciální pochvalu vyslal směrem k mladým hráčům. "Opravdu rád bych je pochválil. Moje dosavadní zkušenost s nimi je velmi pozitivní, protože všichni jsou nesmírně motivovaní, chtějí na sobě pracovat a zlepšovat se. Mají dobrý charakter. Je to velice dobré i pro klub, protože právě tito kluci mají potenciál být v budoucnosti nedílnou součástí týmu."

Všichni kluci v týmu mají skvělý charakter a já jsem pevně přesvědčený o tom, že během sezony mezi nimi bude panovat výborná chemie!

Vanja Miljković

Nový pardubický asistent pozitivně vnímá i celkové fungování zčásti nově složeného týmu.

"Pro náš tým je velmi dobře, že víc než polovina hráčů už spolu hrála, tudíž se velmi dobře znají. Na druhou stranu, přece jen máme dva nové zahraniční hráče i některé nové mladé hráče, takže je logické, že chvíli potrvá, než si všechno optimálně sedne, než se optimálně sehrajeme a uspořádá se týmová chemie." Podle Vanji je v tomto směru vše na nejlepší cestě. "Všichni kluci, jak jsem je zatím poznal, mají skvělý charakter! Jsem naprosto pevně přesvědčený o tom, že během sezony mezi nimi bude panovat výborná chemie."

S Dinem jsme v každodenním kontaktu

Ačkoliv je hlavní trenér Dino Repeša prakticky celé přípravné období mimo pardubické dění, od svého asistenta má o průběhu přípravy detailní informace. "Jsme v pravidelném kontaktu. Chápu, že Dino má své povinnosti na EuroBasketu, ale i tak se podílí na naší přípravě. Každý den si vyměňujeme zásadní informace, ať už o plánu přípravy, o  jejím průběhu, nebo o jednotlivých hráčích," říká Vanja Miljković. "Tím, že tady Dino není osobně, je to samozřejmě těžší. Na druhou stranu, známe se spolu už dlouho, navíc to, že jsme každý jinde, není nic, co bychom dosud nezažili. S Dinem je parádní spolupráce."

Po úvodních dvou přípravných zápasech - prvním v německém Chemnitzu a druhém s Nymburkem - nyní čekají Beksu další tři herní testy. Tím nejbližším bude základní fáze Federálního poháru, kterou odehrajeme v Komárně. Ve skupině C budou našimi soupeři postupně domácí Komárno, Prievidza a Slavia Praha. "Čekají nás tři zápasy ve třech dnech, k tomu první den ještě dlouhá cesta. Naším plánem je hrát v širší rotaci, abychom rozložili minuty mezi všechny hráče, kteří budou k dispozici." Třídenní výjezd na Slovensko bude podle Repešova asistenta přínosný ještě v jedné věci: "Tři dny budeme všichni pospolu, takže můžeme dál pracovat na týmové chemii," doplnil Vanja Miljković.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti