Upravit stránku
28. 08. 2022

Na úvod přípravy vysoká porážka


Hned na úvod herní přípravy čekal Beksu nesmírně kvalitní protivník. Chemnitz, šestý tým minulého ročníku německé nejvyšší soutěže, ve své hale zvítězil jednoznačně o 55 bodů.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

Niners Chemnitz vs. BK KVIS Pardubice 127:72
(34:14, 29:19, 33:23, 31:16)

Beksa nastoupila bez dvojice klíčových rozehrávačů: Tomáš Vyoral se na začátku tohoto týdne vrátil zpět do národního týmu, s nímž se připravuje na blížící se evropský šampionát, Petra Šafarčíka nepustily do hry zdravotní problémy.

Přední německý tým vstoupil do utkání ve velkém tempu a již úvodní čtvrtinu ovládl naprosto suverénně o 20 bodů. Ani v následujících třech čtvrtinách se nám bohužel nedařilo více vzdorovat, v každém hracím období jsme inkasovali nejméně 29 bodů. "Byl to první zápas po dvou týdnech přípravy. Nečekali jsme žádné zázraky, ale samozřejmě jsme doufali, že to bude trošku lepší," uvedl pivot Kamil Švrdlík.

Do konce první půle narostla naše ztráta až na 30 bodů, a byť se nám zkraje druhého poločasu podařilo 10 bodů umazat, Chemnitz měl i nadále navrch, když těžil zejména z našich mnoha míčových ztrát (32!). "V naší hře se objevovaly i dobré věci, ale zároveň v ní bylo hodně chyb," uznal Kamil Švrdlík. "Bylo vidět, že soupeř je v pokročilejší fázi přípravy, měl za sebou i nějaké zápasy. Z tohoto pohledu to pro nás bylo těžší. Velkým limitem pro nás byly ztráty míče: domácí chodili buď sami na koš, nebo 2 na 1, což je samozřejmě špatně, nejen z pohledu skóre, ale i psychiky. Do začátku sezony nás čeká ještě hodně práce, ale věřím, že tím, jak v trénincích budeme víc a víc hrát i 5 na 5, se všechno bude jen zlepšovat," doplnil Kamil Švrdlík.

Body Beksy: Svoboda 19, Čolak 10, Švrdlík 9, Potoček 7, Burda 7, Rikić 5, Pluhař 5, Pekárek 4, Štěrba 4, Lukeš 2

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti