Upravit stránku
04. 09. 2022

Remíza


Netradiční remízou skončil nedělní přípravný duel mezi Beksou a Nymburkem. Konečnou podobu výsledku daly 7,5 sekundy před koncem dva úspěšné trestné hody Tomáše Vyorala.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BK KVIS Pardubice vs. ERA Basketball Nymburk 68:68
(16:17, 14:18, 16:12, 22:21)

Body:

Beksa - Vyoral 22, Pekárek 10, Čolak 10, Rikić 9, Burda 6, Svoboda 5, Potoček 4, Švrdlík 2
Nymburk - Simmons 17, Ivanauskas 9, Stokes 8, Benda 8, Kovář 8, Lockett 7, Tůma 5, Watson 3, Palyza 3

Pouze jednou v celém průběhu utkání byl rozdíl ve skóre dvouciferný, to když ve druhé čtvrtině Lukáš Palyza dvakrát úspěšně šestkoval na 23:33. Přelom obou poločasů ale vyšel mnohem lépe nám, v 23. minutě už Mateo Čolak srovnával na 39:39 a 12 minut před koncem Tomáš Vyoral posouval průběžný stav na 46:41. Nejvyšším rozdílem jsme vedli necelé 4 minuty před koncem (61:54), ovšem dvěma lacinými míčovými ztrátami jsme umožnili Nymburku rychlé vyrovnání a poté i obrat na 63:66.

V napínavé koncovce nejprve Josef Potoček třemi proměněnými trestnými hody vyrovnal, ale hostující Luboš Kovář vrátil svému týmu dvoubodový náskok. Výsledné skóre stanovil 7,5 sekundy před koncem dvěma proměněnými šestkami Tomáš Vyoral.

Ze statistik lze vypíchnout naši převahu na doskoku (44 - 32, z toho útočné 13 - 7), naopak jsme ztratili 25 míčů (Nymburk 21, body po ztrátách 23 - 24, body z rychlých protiútoků 7 - 14). "Zápas určitě můžeme hodnotit mnohem pozitivněji než první utkání v Německu. Myslím si, že v naší hře byl patrný progres," předeslal rozehrávač Matěj Burda. "Nymburk má o dost jiný tým, stále se sehrává, stejně jako my. Hrálo se ale v tempu, šlo o hodně fyzický zápas. S tím, jak dopadl, můžeme být v rámci možností spokojeni," řekl dále autor 6 bodů.

Zatímco v úvodním přípravném duelu na palubovce Niners Chemnitz jsme inkasovali hrozivých 127 bodů, od Nymburku o plných 59 méně. "Jak je vidět i na skóre, v obraně jsme udělali progres. Daleko lépe jsme si rozumněli, lépe jsme komunikovali, věděli jsme, jak rotovat a jak si vypomáhat. Také jsme lépe řešili pick-and-roll," vyjmenoval Matěj Burda defenzivní pozitiva. "Neříkám, že to bylo skvělé, ale velký pokrok tam rozhodně byl. Věřím, že když takto budeme pokračovat, mohlo by nám to v sezoně fungovat."

V porovnání s předcházejícím nepovedeným duelem v Německu hráči odcházeli z palubovky haly Dukla o poznání spokojeněji.

"Zápas a jeho průběh nás určitě povzbudil," souhlasně přikývl Matěj Burda. "Řekl bych, že jsme to i potřebovali, protože v Německu jsme dostali slušnou facku. Nymburk je také výborný tým, opět bude hlavním favoritem ligy. My jsme si dokázali, že s ním můžeme hrát, troufám si říct, že jsme i zápas mohli dotáhnout do vítězného konce, ale nymburský trenér to chtěl raději ukončit v základní hrací době," pousmál se jednadvacetiletý rozehrávač nad netradiční remízou.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti