Upravit stránku
21. 01. 2021

Hrajeme spolu za Pardubice VII


Koncert Komorní filharmonie Pardubice a sólistky Ester Pavlů, poté hit 20. kola NBL mezi Beksou a Opavou. Takový je program sedmého ročníku projektu Hrajeme spolu za Pardubice. 

HRAJEME SPOLU ZA PARDUBICE VII

pátek 22. 1. v 16:30, Dům hudby / Sportovní hala Dašická

  • koncert Komorní filharmonie Pardubice, dirigent Debashish Chaudhuri, sólistka Ester Pavlů
  • utkání 20. kola základní části Kooperativa NBL: BK JIP Pardubice vs. BK Opava

Sedmý ročník zcela unikátního projektu Hrajeme spolu za Pardubice, který společně připravují BK JIP Pardubice a Komorní filharmonie Pardubice, se navzdory koronavirové pandemii uskuteční. Nikoliv jako v předcházejících šesti ročnících v pardubické enteria areně, nýbrž v Domě hudby a ve Sportovní hale Dašická. "V naprosto jiných podmínkách, ale se stejnou energií se uskuteční už sedmé pokračování projektu Hrajeme spolu za Pardubice," předeslala Jarmila Zbořilová, čestná prezidentka projektu. "Najednou právě to "SPOLU" vnímáme jako velikou vzácnost. A tak, i když se tentokrát nesetkáme v pozitivně nabíjející atmosféře arény, ale jen v online prostoru, upřímně věříme, že vy, příznivci hudby a basketbalu, budete zase při tom," srdečně zve ke sledování online přenosu.

Livestream, který bude možné sledovat na platformě TVCOM.cz, začne v 16:30, kdy na úvodní slovo čestné prezidentky Jarmily Zbořilové naváže 45minutový koncert Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou významného indického dirigenta Debashishe Chaudhuriho, jako sólistka se představí vynikající česká mezzosopranistka Ester Pavlů.

V podání Ester Pavlů zazní například píseň Somewhere ze světoznámého muzikálu West Side Story, dále ikonická We Are the Champions od Freddieho Mercuryho či Modlitba pro Martu.

Medailonek Debashishe Chaudhuriho čtěte zde.

Medailonek Ester Pavlů čtěte zde.

Společně pomáháme

Stejně jako při všech předcházejících šesti ročnících, i v nadcházejícím sedmém pokračování bude zachován charitativní podtext projektu.

Kompletní výtěžek z prodeje virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici na webu v sekci Vstupenky (v cenových hladinách 100, 200 a 300 Kč), bude věnován ve prospěch očkovacího centra Pardubické nemocnice. Organizátoři projektu srdečně děkují všem fanouškům, kteří podpoří očkovací centrum zakoupením virtuálních vstupenek.

20. kolo základní části Kooperativa NBL:

BK JIP Pardubice (8/11) vs. BK Opava (15/2)

Dva zápasy, dvě výhry. Beksa vykročila do nového roku 2021 úspěšně, před téměř dvoutýdenní herní pauzou zvládla obě dvě domácí utkání a vylepšila svoji ligovou bilanci na 8/11. Nejprve přetlačila čtvrtý Kolín 90:82, o tři dny později přesvědčivě triumfovala nad pátým Brnem 86:73, přičemž ještě 5 minut před koncem jsme byli vpředu o 23 bodů! "Samozřejmě, že po dvou výhrách je nálada v týmu stoprocentně lepší," předeslal trenér Adam Konvalinka.

Udržet se na vítězné vlně a přidat třetí výhru v řadě je jednoznačným cílem do pátečního zápasu s Opavou. Slezané prohráli v dosavadním průběhu základní části pouze dvakrát: nejprve na začátku října v Nymburku a poté, po desetizápasové vítězné šňůře, 13. ledna v Kolíně. Jejich velkou zbraní je ofenzíva: v průměru střílejí více než 91 bodů na utkání!!! V žebříčku proměněných tříbodových pokusů na zápas jim v NBL patří 1. místo s průměrem téměř 11,5 trojky na utkání!!! Osovými muži druhého celku tabulky jsou reprezentační rozehrávač Jakub Šiřina (průměry 23,2 bodu + 9,1 asistence), křídelníci Jan Švandrlík (10,5 bodu) s Luďkem Jurečkou (10,4 bodu, trojky 41,6% - 37/89) a Jakubem Slavíkem (10,1 bodu + 7 doskoků) a podkošoví hráči Martin Gniadek (14,5 bodu, trojky 48% - 36/75) s Filipem Zbránkem (11,7 bodu).

"Hrajme dál s obrovskou energií," apeluje trenér Adam Konvalinka

Zmiňoval jste, že v dvanáctidenní zápasové pauze se zaměříme jak na fyzickou kondici, tak na zlepšování vlastního herního projevu. Čemu především jste se věnovali v basketbalové části a jak by se to mělo projevit v samotném utkání?
"Pracovali jsme na zrychlení naší přechodové fáze, samozřejmě jsme také pilovali herní kombinace, jak obranné, tak útočné. Myslím si, že snaha o to hrát rychle a jednoduše dopředu byla v naší hře patrná již v úvodních dvoui lednových zápasech, ale řekl bych, že se jednalo o jakýsi jo-jo efekt. Zápasová pauza nám přišla vhod, abychom mohli pokračovat v prohlubování těchto návyků tak, aby se z nich staly automatismy."

Opava prohrála v dosavadním průběhu NBL pouze dvakrát. Jaké atributy musí mít naše hra, abychom mohli pomýšlet na vítězství?
"V první řadě musíme hrát opět s obrovskou energií. Pokud tomu tak bude a podaří se nám k tomu přidat dobrá čísla na doskoku a hrát rychle, myslím si, že v lize opravdu můžeme porazit kohokoliv. Co se týče dalších klíčových faktorů, jednoznačně bude důležité, abychom se dokázali vypořádat s častými změnami obrany Opavy, tedy jak s osobní, tak zónovou obranou, zajímavý bude určitě souboj rozehrávačů Vyorala a Šiřiny. V neposlední řadě musím zmínit vstup do utkání, který se nám v minulém zápase proti Brnu povedl, na to bychom každopádně měli navázat."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti