Upravit stránku
12. 02. 2021

FINAL 8: Beksa vs. Kolín


Jeden jediný zápas od finále Českého poháru! Získá ho pro sebe Beksa, nebo Kolín? O tom rozhodne (očekávaně) napínavá sobotní řež v semifinále Hyundai FINAL 8.

HYUNDAI FINAL 8 ČESKÉHO POHÁRU - SEMIFINÁLE:

BK JIP Pardubice vs. BC Geosan Kolín
sobota 13. 2. v 17:00 | Sportovní centrum Nymburk

Pardubičtí basketbalisté přetlačili v atraktivním čtvrtečním čtvrtfinále Brno 89:84. Byť jsme v závěrečné třináctiminutovce prohospodařili slibné, sedmnáctibodové vedení (pasáž od 27. do 38. minuty jsme prohráli 12:31!!), zůstali jsme mentálně silní a rozhodnou fázi napínavého utkání jsme naopak ovládli poměrem 9:2. "Naštěstí jsme na konci náš výkon zase pozvedli a vyhráli jsme," podotkl trenér Adam Konvalinka. Review bitvy s Brnem čtěte zde, ohlasy Tomáše Vyorala a Petra Heřmana čtěte zde.

Geosan zvládl své čtvrtfinále, hrané ve čtvrtek večer, o poznání přesvědčivěji. Nad svitavskými Tury, jimž od druhé čtvrtiny citelně scházel vyloučený lídr Roman Marko, vedl celý zápas a nakonec je přehrál šestnáctibodovým rozdílem 79:63 (nejvíce bodů Kolína: Skinner 19, Číž 17, Wallace 8, Petráš 8, Křivánek 8...). "Svitavy trošku trpěly na střelbu z delší vzdálenosti, ale celkově se dá říci, že Kolín si je pohlídal a velezkušeně si došel pro pohodovou výhru," okomentoval pardubický kouč poslední čtvrtfinále.

Mezi čtvrtfinálovým a semifinálovým zápasem je jediný volný den.

Jak probíhá příprava Beksy?

"Ještě ve čtvrtek večer, hned po po návratu z Nymburka, byla na programu regenerace, v pátek pak jeden trénink. Myslím si, že trénujeme hodně poctivě na to, abychom zvládli nálož tří zápasů ve čtyřech dnech, takže to pro nás není komplikace. Jsem přesvědčený, že další zápasy zvládneme v plném nasazení," odpověděl Adam Konvalinka.

Ač je Kolín v ligové tabulce výše (3. místo, bilance výher a porážek 15/7) než Pardubice (6. místo, bilance 10/12), posiluje naši víru v úspěch, že jsme ho v lednovém domácím střetnutí dokázali porazit? "V posledních zápasech základní části i ve čtvrtfinále proti Brnu jsme potvrdili, že doopravdy můžeme porazit kohokoliv, takže karty jsou rozdané fifty fifty!"

Geosan táhne v celé sezoně nesmírně produktivní duo Adam Číž-Lee Skinner. První jmenovaný vystřelil v 22 zápasech základní části Kooperativa NBL neuvěřitelných 232 trojek (!), z nichž 93 proměnil (výborná úspěšnost 40,1%) a v průměru zapisuje rovných 20 bodů, k nimž přidává 7,6 asistence! "Na Adama Číže se připravují všichni soupeři, stejně jako třeba u nás na Tomáše Vyorala, ale tito hráči stejně nějaké body dají. Půjde o to, abychom mu jeho roli co nejvíce znepříjemnili," řekl dále Adam Konvalinka. "Hodně důležité bude pohlídat také Skinnera na doskoku a ve hře blízko u koše," upozornil na druhého stěžejního muže Kolína, jenž v NBL střádá průměrně 17,3 bodu + 9,5 doskoku (z toho 3,5 v útoku, trojky 39% - 30/77).

"Předpokladem pro náš úspěch je trošku rozbít pohodu kolínským hráčům. Myslím si, že když jim soupeři umožní, aby hráli to, co chtějí, aby si udržovali svoje tempo, hraje se jim o poznání lépe. My se proto budeme snažit hrát naším tempem - rychle, aktivně, hodně chodit útočně doskakovat -, aby se s námi nadřeli. Budeme se chtít opřít o týmový výkon na obou polovinách hřiště," doplnil trenér Beksy.

V úspěšný výsledek věří i pivot Prokop Slanina“S Kolínem máme v lize lepší bilanci než se Svitavami, pro nás je to určitě hratelný zápas. Klíčovými faktory budou naše obranná fáze, doskok a bojovnost. Jsme jeden zápas od finále, takže motivace je obrovská. Všichni to chceme uhrát a uděláme pro to maximum," zdůraznil Proky.

Druhou semifinálovou dvojici tvoří ERA Basketball Nymburk a Královští sokoli (sobota 13. 2. v 13:30).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti