Upravit stránku
11. 02. 2021

Těšíme se na další zápas


Pardubice vs. Brno 89:84. Beksa si v pohárovém Hyundai FINAL 8 zajistila postup do semifinále. Jak hodnotili napínavý duel rozehrávač Tomáš Vyoral a pivot Petr Heřman?

Tomáš Vyoral

Dlouho jsme hráli velice dobře, ale pak přišel propad. Dá se říci, že jsme si sami udělali čtvrtfinálový zápas těžším?
"Je to přesně jak říkáš... Myslím si, že nějakých 27 minut jsme hráli velice dobře v obraně, v útoku jsme trefovali volné střely. Sice jsme si tolik nepůjčovali balón, ale byli jsme furt vepředu. Na konci třetí čtvrtiny Brno začalo hrát zónu a tím nás přibrzdilo. Pro soupeře bylo dost klíčové, že nás dokázal ještě do konce třetí čtvrtiny stáhnout ze 17 na 7 bodů, tím se vrátil zpátky do zápasu. Kdybychom prohráli, tak bychom museli říct, že jsme se připravili o výhru vlastní blbostí. Úplně jsme přestali hrát, házeli jsme nesmyslné přihrávky... Nakonec jsme to nějakým způsobem ubojovali. Rozhodující byla asi trojka T. J. 50 sekund před koncem, pak už to byly jenom taktické šachy. Určitě jsem rád, že se nám povedlo postoupit."

Přežili jsme i kritický úsek dvě minuty před koncem, kdy Brno završilo dílčí obrat a ze sedmnáctibodové propasti bylo najednou o 2 body nad námi...
"I když vedete o hodně a pak prohráváte o 2 body, to se prostě může stát, takový je basket, vedení se může rychle vystřídat. Ještě byla spousta času do konce. Určitě bylo dobré, že jsme nesložili zbraně a hráli jsme dál, věřili jsme tomu, že můžeme vyhrát a nakonec jsme zápas dovedli do vítězného konce."

Petr Heřman

Vypadalo to na přesvědčivé vítězství, ale zápas jsme si nakonec sami udělali těžší, souhlasíš?
"Samozřejmě. Měli jsme super úsek, kdy jsme se dostali do plus 17 bodů, ale soupeř nás pak zaskočil zónou. Bohužel jsme na ni dlouhou dobu nenašli odpověď a tím se zápas zdramatizoval, naštěstí jsme ho i přesto dokázali dotáhnout do vítězného konce."

Během jedenácti minut jsme šli z +17 na -2 body. Cítil jsi, že tým je mentálně silný, aby tuto složitou situaci ustál?
"Ano, určitě. Máme v týmu zkušené hráče: Tomáše Vyorala, Kamču Švrdlíka, T. J. Dunanse... Už v průběhu sezony jsme několikrát ukázali, že dokážeme ustát tlak v závěrech zápasů a jsme rádi, že to vyšlo i teď."

Ve finálovém turnaji Českého poháru máme díky postupu jisté další dva zápasy. Jak moc si toho vážíme?
"Samozřejmě si toho ceníme hodně. Už se těšíme na další zápas. Musíme se dát dokupy, co nejlépe se připravit a jít si pro výhru, ať už budeme hrát s Kolínem, nebo se Svitavami (rozhovor vznikal v době, kdy ještě nebylo známé, že semifinálovým soupeřem Beksy bude Kolín - pozn. aut.)."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti