Upravit stránku
10. 06. 2016

Co zaznělo na posezonní tiskové konferenci


O uplynulé, ale také o nadcházející sezoně hovořili zástupci BK JIP Pardubice na tiskové konferenci, která se uskutečnila ve čtvrtek 9. června v restaurantu Tiburón.

Předseda představenstva Pavel Stara nejprve zbilancoval uplynulou sezonu, zejména veškeré projekty, které klub realizoval u příležitosti 60. výročí založení. „Celá sezona se nesla v duchu oslav tohoto jubilea, navíc jsme finišovali s rekonstrukcí Sportovní haly Dašická. Z tohoto pohledu to byla asi nejtěžší sezona,“ zmínil Stara úvodem. „Důstojně oslavit 60leté výročí bylo naším velkým úkolem. Snažili jsme se vymyslet projekty, které  jsou v českém sportovním prostředí unikátní, a jsme velice rádi, že reakce na tyto projekty byly nesmírně pozitivní.“

Šéf klubu hovořil také o aktuální ekonomické situaci. „Již počtvrté sezona skončí v plusových číslech, což je velmi důležité pro stabilizaci. Rozpočet se nám daří udržovat na stejné úrovni – byť tentokrát bude obrat společnosti vyšší, což je dáno výše zmíněnými výročními projekty, jejichž financování jsme však měli předjednané s našimi partnery, jimž za to patří naše velké poděkování.“

Nová sezona 2016/2017 začne ve druhé polovině září. „Cílem bude zejména stabilizace a další rozvoj našich současných projektů. Také se snažíme o opětovnou účast v evropském poháru, ovšem o tomto zatím není definitivně rozhodnuto,“ dotkl se Pavel Stara žhavého „evropského“ tématu. Domovským stánkem bude pochopitelně rekonstruovaná Sportovní hala Dašická. „Vnímáme, že lidé přijali tuto halu velice pozitivně. Předpokládám, že 70% zápasů odehrajeme právě na Dašické, Tipsport arénu budeme chtít i nadále využívat pro utkání spojená s dalšími projekty.“

Kouč: Věřím, že hráči přijdou hladoví

Levell Sanders, jenž v první části sezony vedl tým z pozice rozehrávače a krátce po Novém roce jej převzal coby trenér, se v úvodu svého hodnocení zastavil právě u této zásadní změny. "Pro mě byla minulá sezona byla jako horská dráha. Začal jsem sezonu jako hráč, na své 40. narozeniny jsem se při utkání zranil a tam ta horská dráha začala jít trochu dolů," pousmál se Ell, s nímž, stejně jako s druhým trenérem Tomášem Bartoškem, vedení klubu prodloužilo smlouvu o 2 roky.

Jak zhodnotil předváděné výkony a dosažené výsledky? "Nechci mluvit o ničem, co se stalo, než jsem se stal trenérem, mluvím jen za sebe, za dobu, co jsem se stal trenérem. Prohráli jsme spoustu zápasů, které jsme měli vyhrát. Nedosáhli jsme maximalizace potenciálu, který náš tým měl," míní kouč Beksy. A právě zde vidí prostor ke zlepšení. "Můj největší cíl je, aby tým dosáhl svého potenciálu, a to všechno začíná od tréninku. Věřím, že až se v srpnu hráči vrátí a začne příprava, že všichni budou hladoví," doplnil Levell Sanders.

První část posezonního rozhovoru si můžete přečíst zde.

Druhou část posezonního rozhovoru si můžete přečíst zde.

Generální manažer o složení týmu a o evropském poháru

Pardubický klub by se velmi rád vrátil na evropskou scénu, konkrétně do FIBA European Cupu. "Rádi bychom pohár hráli dlouhodobě, je to velké téma pro vedení klubu. Věříme, že účast v mezinárodní soutěži je krok dopředu pro nás, pro celý klub, velký plus by to byl zejména pro mladé hráče," předeslal generální manažer Martin Marek. Zásadní však je, zda se klubu podaří zajistit financování. "Ano, samozřejmě je to o finanční situaci, fiskální disciplína je v klubu na prvním místě," přikývl Marek.

Klub si velmi cení podpory municipalit. "Máme podporu Pardubického kraje, aktuálně jednáme s městem Pardubice a také pochopitelně intenzivně hledáme a oslovujeme silné regionální partnery." Kdy by mělo být jasné, že se Beksa poměří či nepoměří s evropskou konkurencí? "Finální rozhodnutí bychom měli udělat do konce června."

Tým pro nadcházející sezonu 2016/2017 nedozná výraznějších změn.

Pozice 1: Lamb Autrey, Viktor Půlpán.
"S Lambem jsme prodloužili smlouvu o 1 rok. Je to hráč, který hodně oživil naši hru a byl důležitým faktorem, že sezona skončila úspěšně. Vždy jde o týmový úspěch, ovšem rád bych zmínil, že Lamb byl jedním z klíčových faktorů úspěšné čtvrtfinálové série s Opavou. Máme radost, že jsme s ním prodloužili smlouvu," řekl Martin Marek na adresu nejužitečnějšího muže Beksy. "U Viktora Půlpána jsme využili opci a také on tedy zůstává."

Pozice 2: Lukáš Kotas, Josef Příhonský, Josef Potoček + nový hráč
"Josef Potoček má platný kontrakt, na pokračování spolupráce jsme se domluvili s Lukášem Kotasem a smlouva o 1 rok byla prodloužena i s Josefem Příhonským. Ten se bohužel zranil v posledním utkání sezony a čeká ho plastika předního křížového vazu a delší rekonvalescence." Na tuto pozici klub hodlá přivést ještě jednoho hráče. "Rádi bychom doplnili a posílili tým o ofenzivně laděného hráče," potvrdil generální manažer.

Pozice 3: Dušan Pandula, David Škranc
"S Dušanem Pandulou jsme prodloužili smlouvu o 2 roky. Jde o jednoho z lídrů týmu, jenž deklaroval zájem zůstat v Pardubicích delší dobu. Navíc se zapojil i do trenérské činnosti klubu, bude asistentem Dušana Bohunického u týmu U19. David Škranc má 5letý kontrakt. Je to mladý hráč, který má velký potenciál. Bohužel se nedávno zranil na prvním reprezentačním soustředění U20."

Pozice 4: Radek Nečas, Tomáš Šoukal, Jobi Wall ??
"Radek Nečas má smlouvu, dále jsme využili opci u Tomáše Šoukala, jenž je bohužel dlouhodobě zraněný. Jobi Wall dostal nabídku na prodloužení smlouvy, je pro nás prioritou ho udržet, ale připravujeme se i na alternativu, že by v Pardubicích nepokračoval," uvedl Martin Marek.

Pozice 5: Kamil Švrdlík, Ondřej Kohout, Karel Formánek, Martin Roub
"Kamil byl jednoznačným přínosem pro náš tým. Byl vyhlášen MVP pohárového FINAL-4, figuroval v nejlepší pětce ligy, je to hráč s potenciálem se dále zlepšovat. U Ondry Kohouta jsme využili opci - věříme, že už si vybral všechna zranění a že v nové sezoně bude mít možnost naplno ukázat svůj potenciál. Momentálně velice intenzivně individuálně pracuje s kondičním trenérem Martinem Skřivánkem a s Dušanem Bohunickým. Co se týče Martina Rouba a Karla Formánka, hlavní penzum jejich minut bude v 1. lize."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti