19. 03. 2024

A1: Beksa vs. Kolín

O sedmou výhru v řadě budou pardubičtí basketbalisté usilovat ve středečním domácím duelu s Kolínem, který ve všech předcházejících třech zápasech v letošní sezoně dokázali porazit.

11. KOLO NADSTAVBOVÉ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL, SKUPINA A1:

BK KVIS Pardubice (18/13) vs. BC Geosan Kolín (12/19)
středa 20. 3. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Už na šest zápasů jsme natáhli naši vítěznou sérii v Kooperativa NBL, což se nám v letošní sezoně podařilo již podruhé. V minulém týdnu jsme uspěli jak v Brně, tak v Opavě, přičemž v obou utkáních jsme v posledních čtvrtinách předvedli parádní obraty. “Důležité je, že zůstáváme pokorní. Myslím si, že kdybychom neměli pokoru, nevyhráli bychom v Brně, nevyhráli bychom ani v Opavě,” podotkl rozehrávač Matěj Burda po cenném triumfu ve Slezsku - druhém v sezoně!

Celý rozhovor s Burdisem si přečtěte zde: Věřil jsem si

Cenná vítězství sbíráme i přesto, že nám dlouhodobě schází zraněný rozehrávač Tomáš Vyoral a křídelník David Pekárek, jenž by však do středečního duelu už mohl naskočit. Zatímco my budeme hrát o sedmou výhru za sebou, Kolín dosud uspěl v nadstavbě pouze jednou, když 9. března porazil USK Praha 87:60. V minulém kole podlehl ve své hale Děčínu po jednoznačném průběhu 83:109 (nejvíce bodů Kolína: Bistrovič 17, Halada 13, Novák 12, Bošković 11, Veljković 10, Číž 9, Novotný 9...).

“Je potřeba říci, že byť Kolín se v tabulce určitě nenachází na takových pozicích, na jakých by chtěl být, a i když nemá nějakou vítěznou šňůru, pořád je to velmi dobrý tým,” podotkl trenér Vanja Miljković. “Navíc se jim vrací nějací zranění hráči, včetně klíčového rozehrávače Adama Číže. Myslím tedy, že nás čeká úplně jiný soupeř, než v předcházejícím vzájemném utkání, takže do tohoto zápasu půjdeme s respektem.”

Zároveň s vírou ve vlastní síly i s velkou touhou získat další důležité vítězství. “Víme, že není čeho se bát, protože momentálně předvádíme opravdu kvalitní, týmové výkony. Pokud se budeme podobnou hrou prezentovat i tentokrát, můžeme přidat další výhru,” věří kouč Beksy v úspěšný výsledek.

Klíčovou postavou Geosanu je zkušený rozehrávač Adam Číž, jehož letošní průměry činí 12,7 bodu + 6,5 asistence. Dalšími dvoucifernými střelci jsou černohorský křídelník Zdravko Bošković (15,3 bodu), srbský pivot Milenko Veljković (13,4 bodu + 9,3 doskoku) a zkušení křídelníci Filip Halada (10,6 bodu) s Filipem Novotným (10,1 bodu).