Upravit stránku
27. 03. 2020

Život v Bekse tepe dál


Zodpovědnost, komunikace, pospolitost. I v tomto složitém období Beksa funguje jako soudržná rodina.

Beksa home office

Pracujeme z domova. Naše dny jsou rozděleny na čas s rodinami a na práci - především pochopitelně stabilizujeme Beksu. Všichni mají své úkoly, které se vztahují k současné sezoně, vedení klubu zároveň aktivně řeší budoucnost (různé varianty rozpočtů, sestavení týmu, nastavení ceníků permanentních vstupenek i jednotlivého vstupného atd.). Absolutní prioritou je dofinancování současné sezony, tedy období do konce června, a nastavení reálného finančního a sportovního výhledu do budoucna.

Chod klubu v současné době

Všem byly zadány úkoly (dopracovávají se různé marketingové dokumentace pro obchodní partnery, účetní a administrativní náležitosti spojené s dosavadní činností klubu v aktuální sezoně, zavčas je nastavována strategie vstupného na následující sezony atd.), pravidelně probíhá online komunikace mezi všemi členy managementu.

Vedení k ekonomice

Vedení klubu samozřejmě již nyní počítá ztráty. K dané situaci přijalo řadu úsporných opatření. Proběhla jednání s realizačním týmem, s trenéry a hráči, rovněž se zástupci hráčských agentur o redukci stávajících kontraktů. Do jednání se zcela pochopitelně promítl finanční výpadek, na druhou stranu klub chtěl být zodpovědný a veškerá opatření činí s citem. „Hodnoty kluby jsou u nás vždy na prvním místě," podotkl generální manažer Martin Marek. „Do konce stávající sezony, tedy do konce června, půjdeme na 75% smluvních odměn," upřesnil a zdůraznil: „Velmi si vážíme vstřícného postoje všech. I v této nepříjemné situaci vnímám určitou pospolitost, ceníme si toho, že všichni stojíme na jedné lodi."

To potvrdil i dlouholetý kapitán Radek Nečas: „Jsem rád, že i v tak ekonomicky nejisté době, kdy některé firmy řeší svou další existenci, vedení Beksy nesáhlo k radikálním řešením, jako tomu bylo v některých jiných sportovních odvětvích. Naopak se rozhodlo nám, hráčům, nabídnout vstřícný kompromis v podobě částečného snížení platů po zbytek trvání smluv, s čímž všichni hráči souhlasili," uvedl za tým Radek Nečas.

K momentální situaci se vyjádřil rovněž předseda představenstva Pavel Stara. „Situace je nepřehledná, každý den se vše vyvíjí. My máme zpracovaná čísla jak na straně výpadků (příjmů), tak i fixní výdaje, které aktivně řešíme, viz jednání se sportovním úsekem, dodavateli, akcionáři, ale i s městem a s ostatními partnery. Velmi mě těší, že při všech jednáních cítím velkou energii a silnou vazbu k našemu klubu, přesahující běžný smluvní vztah, což je nesmírně pozitivní zjištění. Naše portfolio obchodních partnerů je poměrně široké a s přijatelným plněním, tak, aby naši partneři mohli Beksu podržet i dále, ale garantovat to nyní nemůže nikdo. Chystáme i dlouhodobější smluvní vztahy."

O sportovním výhledu

Paralelně byla zahájena jednání o prodloužení expirujících kontraktů, v některých případech i stále platných. Klub drží vizi komunikovanou před začátkem letošní sezony, že hodlá ve víceletém horizontu opět vybudovat silné české jádro v týmu. „Toho se samozřejmě chceme držet i v současné době, tím spíš, že s nejistým výhledem a dopadem na ekonomiku musíme všechny kroky činit s rozvahou," uvedl Martin Marek. „Nicméně lidský potenciál klubu musí být a je naše priorita. Nyní se ještě více ukazuje jako dobré naše předsezonní rozhodnutí, jít více cestou českých hráčů."

Doplnění k hráčům

Všichni hráči v současné době trénují individuálně, dle tréninkových plánů, které vytvořili trenéři v čele s kondičním trenérem Martinem Skřivánkem - více čtěte v článku na webu: Každý individuálně. „Všichni hráči jsou doma. Je pro nás zásadní, aby všichni dodržovali karanténní opatření," zdůraznil Martin Marek. Jediný zahraniční hráč Ozren Pavlovič odcestoval před několika dny domů do Chorvatska. „Ozi si přál být během tohoto těžkého období doma s rodinou, proto jsme velice rychle našli společnou dohodu a už nyní je zpět v Chorvatsku," potvrdil generální manažer.

Beksa si nesmírně váží všech svých fanoušků a podporovatelů. "Uděláme vše, abychom dál mohli rozdávat radost, realizovat naše společenské a charitativní projekty, vychovávat, motivovat... Děkujeme všem za podporu," doplnili členové vedení klubu.

#žijsbeksou

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti