Upravit stránku
26. 03. 2020

Každý individuálně


S ohledem na současnou situaci nejen v České republice je nasnadě, že Beksa, stejně jako ostatní sportovní kluby, po předčasném ukončení sezony netrénuje společně.

"Co se týče A-týmu, zcela respektujeme nařízení vlády ohledně karantény," již dříve uvedl generální manažer Martin Marek.

Před několika dny bylo rozhodnuto, že Kooperativa NBL bude předčasně ukončena, což platí i pro finále Alpe Adria Cupu.

V jakém režimu momentálně fungují pardubičtí basketbalisté? "Poslední utkání jsme odehráli v Děčíně (ve středu 11. března - pozn. aut.), po něm jsme ještě ve čtvrtek měli společnou střelbu, posilovnu a regeneraci, ale od pátku 13. března už jsme se neviděli," předeslal kondiční trenér Martin Skřivánek. "Dozvěděli jsme se, že sobotní utkání ve Svitavách už se hrát nebude a následně bylo oznámeno, že se ruší zbývající část sezony. Dva tři dny měli hráči volno a od té doby každý trénuje individuálně."

Skřivánek míní, že profesionální sportovci dlouho nevydrží bez aktivního pohybu. "Každý má své tělo a mysl nastavené na to, aby fungoval v nějakém udržovacím módu. V těch prvních dnech někdo běhal, někdo posiloval vlastní vahou, někdo třeba štípal dříví," pousmál se kondiční trenér Beksy. "S trenéry jsme se po definitivním rozhodnutí o ukončení soutěže domluvili na vytvoření individuálních plánů, které mají hráči od minulého čtvrtka k dispozici a podle nichž trénují."

Tréninkové plány bylo pochopitelně třeba přizpůsobit současným možnostem, které jsou velmi omezené.

"Plány se opírají o věci, které je možné dělat doma, případně někde venku v přírodě," přikývl Skřivánek. "Jedná se především o posilování vlastní vahou, kluci dělají stabilizaci, plyometrii, kardiocvičení... Občas se to budu snažit "prošťouchnout" nějakou výzvou, například minulou neděli jsme měli challenge, kdo vydrží nejdéle v pozici prkna, tedy plank. Budeme to opakovat i tuto neděli a uvidíme, kam se naše časy posunou," řekl dále Martin Skřivánek.

S hráči je v neustálém kontaktu.

"Naše komunikace pravidelně probíhá přes skupinu na whatsappu, takže o každém z klukům vím, kde a co dělá. Posíláme si i videa a fotky. Uvidíme, jak dlouho ještě v tomto módu pojedeme," podotýká, že v aktuální situaci se velmi těžko odhaduje, kdy by se tým mohl opět sejít ke společné přípravě. "Je to pořád velká neznámá... Doufám, že se situace v příštích týdnech zlepší, ale uvidíme, kdy zase budeme moct makat společně. Každopádně nejdůležitější je zdraví, to přeji úplně všem," doplnil kondiční trenér Beksy.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti