16. 11. 2020

Zase ty trojky...

Jen velmi krátce jsme byli vpředu, jinak jsme v Opavě bohužel tahali za kratší konec lana. Druhý tým tabulky nám nasypal 12 trojek a zkontroloval dvouciferné vítězství.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Opava vs. BK JIP Pardubice 85:69
(25:19, 24:20, 22:20, 14:10)

Jakub Merešš, Michal Svoboda, Michal Svojanovský a Vojtěch Kalný.

Všichni tito čtyři hráči scházeli pardubickým trenérům kvůli zdravotním problémům.

Utkání na palubovce druhého týmu tabulky jsme tak odehráli ve velmi úzké rotaci. Téměř celou dobu jsme prohrávali (vedli jsme pouze v 2. minutě - stav 3:4), zejména proto, že jsme nedokázali eliminovat největší zbraň domácích: tříbodovou střelbu. Již v první čtvrtině nám opavští basketbalisté nasázeli 6 trojek (!) a celkem jich proměnili 12, oproti našim čtyřem. Výrazným limitem naší hry byly rovněž míčové ztráty: jejich počet jsme zaokrouhlili na 20, kdežto vítězové jich měli pouze 7. "Opava předvedla dobrý výkon, naproti tomu my jsme nehráli dost dobře. Hráli jsme moc s míčem, ne tak týmově. Bojovali jsme, ale domácí byli lepší a vyhráli zaslouženě," podotkl trenér Ken Scalabroni.

Když v 2. minutě Prokop Slanina otáčel průběžný stav na 2:4, bylo to poprvé a bohužel i naposledy, kdy jsme byli bodově vpředu. Úvod patřil domácímu křídelníkovi Janovi Švandrlíkovi, který měl ve 4. minutě na kontě už 4 trojky!!! Domácí vystřelili v první čtvrtině 20 střel z pole, z toho 16 zpoza tříbodového oblouku (!!!!) - a 6 jich proměnili. Do přestávky přidali další tři zásahy z perimetru (my jsme kontrovali jediným), také hojně využívali našich ztrát míče (body po ztrátách 9 - 0, body z rychlých protiútoků 9 - 2).

"Opava má dobrý pohyb míče a všichni umějí vystřelit z trojky, což je hrozná zbraň. Není ale prostě možné, že zahrají clonu na balón, přehodí celý kurt a my tam nejsme," kroutil hlavou rozehrávač Tomáš Vyoral.

Ve třetí čtvrtině to nejprve vypadalo, že se zvládneme vrátit do bližšího kontaktu. Hned zkraje druhé půle nás Kamil Švrdlík s trojkujícím Davidem Škrancem přitáhli na 49:44, ještě v 29. minutě jsme ztráceli hratelných 7 bodů (63:56). Další úsek hry však Opava vyhrála 10:3, v polovině závěrečné části Jakub Šiřina posunul průběžné skóre na 79:65 a bylo rozhodnuto.

Pozápasový rozhovor s Tomášem Vyoralem čtěte zde: Nedokázali jsme Opavu přitlačit

Slezané měli o jednoho dvouciferného střelce víc.

Jejich top-skórerem byl Jan Švandrlík s 19 body (trojky 5/12), rozehrávač Jakub Šiřina se blýskl double-doublem za 18 bodů + 12 asistencí (trestné hody 7/7). Prosadilo se i podkošové duo Martin Gniadek (13)-Miroslav Kvapil (12). Na naší straně se taktéž dařilo pivotům: Prokop Slanina zlepšil své letošní bodové maximum na 17 bodů (střelba z pole 7/10), Kamil Švrdlík jich přidal 16 (z pole i trestné hody 5/6), stejně jako Tomáš Vyoral (trestné hody 10/11).