Upravit stránku
17. 11. 2020

"Nedokázali jsme Opavu přitlačit"


Hodně zklamaný byl po pondělní porážce v Opavě rozehrávač Tomáš Vyoral. Pardubický lídr zaznamenal 16 bodů a 4 asistence, leč Beksa ve Slezsku padla o 16 bodů.

Druhý tým tabulky nás skolil především díky své parádní disciplíně: výtečným trojkám.

Již v první čtvrtině jich trefil 6 a za celý zápas 12, kdežto my pouze 4. "Neřekl bych, že máme úplně špatné obránce, ale je to o tom chtít a být v zápase hlavou," zdůraznil Tomáš Vyoral v rozhovoru jen několik minut po skončení zápasu.

Věděli jsme, že Opava hodně spoléhá na střelbu z dálky, a přesto jsme domácím hráčům nechávali za tříbodovým obloukem spoustu času a prostoru. Co jsme dělali špatně?
"Myslím si, že oni jednak mají dobrý pohyb míče, dobře si ho podávají: jeden najede, vyhodí, vědí, kde kdo je. Zadruhé všichni umějí vystřelit z trojky, což je hrozná zbraň. Není ale prostě možné, že zahrají clonu na balón, přehodí celý kurt a my tam nejsme...

Ještě neuběhly ani 4 minuty a opavský křídelník Jan Švandrlík už  nám nasypal 4 trojky...
"Je to jenom o nás. Za čtyři minuty jsme dostali čtyři trojky od borce, který byl pokaždé úplně volný... Tohle ale platí pro celý zápas. Na začátku si řekneme, že v prvním útoku zahrajeme nějaký signál a nezahrajeme ho. Neudržíme informaci déle než půl minuty, to je pak těžké."

Nastoupili jsme tedy špatně koncentrováni?
"Jejich hra je založená na rychlosti a na trojkách, je hrozně těžké se s tím nějakým způsobem vypořádat. Neřekl bych, že máme úplně špatné obránce, ale je to o tom chtít a být v zápase hlavou. S tím máme hrozné problémy. I v jiných utkáních se děje, že si něco řekneme a pak to tak bohužel není."

I když nám Opava nasypala už do přestávky 9 trojek, téměř tři čtvrtiny jsme se udrželi na dostřel. Do vedení jsme se ale nedostali: vždy, když jsme stáhli soupeřův náskok na 5 až 7 bodů, nám domácí znovu odskočili. Jak těžko se s tím hrálo?
"Abych nebyl celou dobu negativní, myslím si, že ačkoliv jsme nehráli náš nejlepší zápas, tak jsme byli ve třetí čtvrtině na pěti bodech. Doskočili jsme balón a šli jsme 3 na 1, ale místo toho, abychom znovu snížili, jsme jim ho hodili do ruky, dostali jsme trojku, pak dvojku a bylo to zase na deseti bodech... Je to hrozně těžké na psychiku, když dáte úsilí do toho, abyste to stáhli a zase přijdou takové chyby. Navíc hrajeme v úzké rotaci, což je náročné i fyzicky."

Na čem je tedy potřeba dál pracovat?
"Je to o každém z nás, aby si to dal do hlavy, přemýšlel nad hrou. Mně občas přijde, že sice nějaké věci víme, ale když nastoupíme na kurt, jsme jako vyměnění. Opava byla nerozehraná, my jsme měli za sebou aspoň jeden zápas, ale nebylo to vůbec znát. Kromě první čtvrtiny jsme Opavu vůbec nedokázali přitlačit, abychom s nimi hráli opravdu vyrovnaný zápas a rozhodovalo se až v koncovce."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti