Upravit stránku
02. 10. 2023

Zaragoza vs. Beksa


První vrchol sezony, který přichází v podstatě hned na jejím začátku, je tady. Beksu čeká v úterý a ve středu kvalifikační turnaj FIBA Europe Cupu, v němž bude jejím prvním soupeřem španělská Zaragoza.

KVALIFIKACE FIBA EUROPE CUPU, SKUPINA G:

Casademont Zaragoza vs. BK KVIS Pardubice
úterý 3. 10. v 19:00 | Östersunds Sporthall

Dva dny, dva zápasy. Pouze vítěz kvalifikační skupiny G (stejně tak i v případě dalších kvalifikačních skupin) přitom bude mít jistotu postupu do základní fáze tohoto prestižního evropského poháru. Třetím účastníkem naší skupiny je pořadatelský Jämtland, s nímž se utkáme ve středu večer. "Nejdříve nás čeká utkání se Zaragozou. Všechnu naši energii tedy musíme vložit do prvního zápasu, teprve pak se budeme připravovat a koncentrovat na Jämtland," nabádá rozehrávač Bryce Alford, že myšlenky celého týmu nyní směřují jen a pouze k úvodnímu atraktivnímu střetu se španělským klubem.

Celý rozhovor s Brycem Alfordem si můžete přečíst zde: Věřím, že si letíme pro dvě výhry

"Casademont má obrovský útočný talent. Americký pivot Jahlil Okafor odehrál spoustu sezon v NBA, jeho krajan, shooting guard Mark Smith, byl v minulé sezoně jedním z nejlepších hráčů Bundesligy. Na pozicích guardů jsou zkušený italský rozehrávač Andrea Činčiarini a kanadský reprezentant Trae-Bell Haynes, pod košem bosenský reprezentant Emir Sulejmanovič, mezi osové patří i španělští hráči Santiago Yusta a Miguel Gonzales," vyjmenoval trenér Dino Repeša stěžejní muže Zaragozy. "V týmu figuruje rovněž velmi talentovaný rozehrávač Lucas Langarita a nedávná posila, americký pivot Mitchell Watt."

Ústřední postavou Zaragozy je bezpochyby americký pivot Jahlil Okafor, trojka NBA draftu z roku 2015. Ve slavné zámořské soutěži oblékal dresy Philadelphie, Brooklynu, New Orleans a Detroitu. Celkem odehrál 247 zápasů a průměrně zapisoval 10,4 bodu, ve své nováčkovské sezoně střádal dokonce 17,5 bodu + 7 doskoků! "Není moc co řešit. Všichni víme, že soupeř je favorit, ale bude to basketbalový zápas, který začíná za stavu 0:0 a bude se hrát 40 minut. Celou přípravu jsme tvrdě makali a pokud budeme hrát s dobrou energií a necháma na hřišti úplně všechno, mohli bychom Zaragozu zaskočit," burcuje chorvatský podkošový hráč Jure Škifić.

Zatímco pardubičtí basketbalisté mají za sebou v Kooperativa NBL již tři duely, Zaragoza odehrála pouze dva: nejprve nestačila na Real Madrid, kterému podlehla na jeho palubovce 70:101 (nejvíce bodů Zaragozy: Yusta 16, Okafor 13, Gonzales 9, Smith 8, Langarita 8...), poté ve své hale přehrála Unicaju Malaga 100:92 (nejvíce bodů Zaragozy: Yusta 20, Okafor 18, Smith 15, Činčiarini 13, Sulejmanovič 11, Gielo 10...). "Casademont má za sebou dva velice kvalitní zápasy se španělskými top týmy, navíc měl více času na přípravu, neboť hrál naposledy minulé úterý. My jsme jediný tým z naší skupiny, který hrál o víkendu ligovou soutěž," podotkl Dino Repeša. "Pozitivní je, že v posledních dvou ligových zápasech, proti Brnu a Ostravě, zasáhlo do hry všech 11 hráčů, které jsme měli k dispozici, takže do prvního duelu proti Zaragoze nepůjdeme unaveni," dodal kouč Beksy.

Potřebné sebevědomí by měl hráčům dodat i vydařený vstup do Kooperativa NBL.

"Ano, jsme dobře naladěni, máme zdravé týmové sebevědomí," souhlasně přikývl Jure Škifić.

Je nasnadě, že kvalita soupeřů ve FIBA Europe Cupu, zejména pak španělské Zaragozy, bude na vysoké úrovni, nicméně: "Já osobně jsem přesvědčený, že náš tým ještě v lize nepředvedl své maximum, dosud jsme zdaleka nevyužili veškerý potenciál, který máme," zdůraznil zkušený pivot. "Vím, jak dobře jsme schopni hrát, vnímám to na každém tréninku. Pořád máme z hlediska našeho výkonu kam stoupat! Obrovsky věřím celému týmu, všem mým spoluhráčům. Jestliže dokážeme proti Zaragoze předvést maximální výkon, jakého jsme schopni, můžeme se vrátit do Pardubic s pěkným výsledkem," dodal Jure Škifić.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti