Upravit stránku
02. 10. 2023

"Věřím, že si letíme pro dvě výhry"


Americký rozehrávač Bryce Alford se ihned po svém příchodu do Pardubic zařadil mezi lídry pardubického týmu. Před odletem do Švédska ke kvalifikaci FIBA Europe Cupu jsme jej krátce vyzpovídali.

Začněme od tebe. Jak se ti líbí v Pardubicích?
"V Pardubicích jsem teprve něco přes měsíc, ale už jsem si stihl trochu projít město a musím říct, že se mi tady moc líbí! Nikde jinde v České republice jsem zatím nebyl - vlastně ano, ještě v Děčíně, kde jsme hráli v prvním ligovém kole." (pousmál se)

Joey Brunk si pochvaloval skvělou týmovou chemii, vnímáš to podobně?
"Určitě ano! Myslím, že máme na čem stavět. Co se týče samotné hry, je teprve začátek sezony, takže je stále spousta věcí, na kterých potřebujeme zapracovat a zlepšit se v nich, ale celkově bych řekl, že tým funguje výborně. Je tady hodně zkušených hráčů, kteří už toho mají hodně za sebou, mají dobré basketbalové myšlení, takže na hřišti i mimo něj si dobře rozumíme. Jen se ještě potřebujeme víc sehrát."

Naposledy jsme doma porazili Ostravu, jak hodnotíš sobotní utkání?
"V obraně jsme se většinu času drželi našeho plánu, jak jsme chtěli hrát. Soupeře jsme udrželi na 61 bodech, což je dobré číslo. Na druhou stranu, posledních asi 5 minut bylo z naší strany opravdu hrozných. Takhle jsme zápas rozhodně nechtěli zakončit! Takovéhle koncovky si nemůžeme dovolit, zvlášť před našimi fanoušky. Utkání jsme ale výsledkově zvládli a já jsem rád za každé získané vítězství."

Do Kooperativa NBL jsme vstoupili třemi výhrami v řadě. Projevuje se to pozitivně na týmovém sebevědomí?
"Dovolím si říct, že i bez těch tří výher jsme byli zdravě sebevědomým týmem, takhle jsme do sezony vstupovali. Když se rozhlédnu po šatně, vidím, že máme v týmu talent i zkušenosti. Tři výhry nám každopádně pomohou do dalšího průběhu sezony."

V tomto týdnu je před námi kvalifikační turnaj FIBA Europe Cupu. Už je znát, že první vrchol sezony se blíží?
"Celý tým je strašně moc natěšený! Víme, že jsou před námi hodně důležité dva zápasy, ale přesto se všichni opravdu těšíme. Na startu ligové soutěže jsme se snažili na FIBA Europe Cup nemyslet, abychom zvládli co nejlépe úvodní utkání NBL, ale teď, když jsme dohráli zápas s Ostravou, už se plně soustředíme na to, co nás čeká ve Švédsku. Pevně věřím, že si tam letíme pro dvě výhry a tím pro postup do základní fáze."

Co bys řekl o našem prvním soupeři Zaragoze?
"Zaragoza je hlavní favorit nejen naší skupiny. Dobře víme, do čeho jdeme, že to bude velice těžký zápas. Na druhou stranu, pokaždé, když máte možnost hrát proti týmu ze španělské ACB, je to obrovská výzva a my se to tak snažíme brát. Mají spoustu velmi talentovaných hráčů, včetně bývalého NBA pivota Jahlila Okafora, navíc není pochyb o tom, že budou na kvalifikaci velice dobře připraveni."

A domácí Jämtland?
"Přiznám se, že tohoto soupeře jsme zatím příliš neřešili. Nejdříve nás čeká utkání se Zaragozou, všechnu naši energii teď musíme vložit právě do prvního utkání, teprve pak se budeme připravovat a koncentrovat na Jämtland."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti