Upravit stránku
03. 05. 2023

Zápas 7: Beksa vs. Ústí n. L.


Jediné utkání rozhodne o tom, zda mezi nejlepší čtyři týmy Kooperativa NBL proklouznou pardubičtí či ústečtí basketbalisté. Rozhodující čtvrtfinálový zápas číslo 7 se bude hrát ve čtvrtek v Pardubicích.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 7:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
čtvrtek 4. 5. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

Beksa v úterý nevyužila první postupový mečbol, když na severu Čech ani jednou nevedla a prohrála o 8 bodů.

Review čtěte zde: Rozhodne až Utkání 7.

Napínavá čtvrtfinálová série se tedy za nerozhodného stavu 3 - 3 naposledy vrací do Pardubic k rozhodnému Zápasu 7. "Ten musíme odehrát tak, jak jsme hráli ve druhém poločase šestého zápasu, který byl z naší strany výborný," uvedl trenér Dino Repeša, jenž vzývá pomoc pardubických fanoušků. "Věřím, že bude plná hala a skvělá atmosféra. Je to pro nás velmi důležité. Pevně věřím, že s vámi v zádech podáme nejlepší výkon, jakého jsme schopni," děkuje kouč Beksy za podporu v klíčovém duelu série.

Úternímu zápasu v hale SLUNETY vládl soupeřův rozehrávač Tony Hicks, autor 37 bodů! Nepomohlo nám ani o 14 střel z pole víc (při totožném počtu střílených trestných hodů). Co musíme do rozhodujícího sedmého utkání změnit? "Asi bych zdůraznil, že nemůžeme hrát jejich hru. Ve druhé čtvrtině, a na začátku třetí čtvrtiny šestého zápasu jsme začali “šílet”: oni vystřelí trojku po jedné příhře a my to uděláme taky. To není hra, s kterou jsme slavili úspěchy, která nás dovedla do stavu 3 - 2 v sérii," odpověděl kapitán Kamil Švrdlík. "Musíme se vrátit k týmové hře. Ano, když je možnost zahrát rychlý protiútok, zahrajme ho, ale nemůžeme hrát tak, jak naposledy v Ústí, protože když hrajeme jejich hru, hraje jim to do karet."

Stejně jako loňské čtvrtfinále s Brnem (3 - 4 na zápasy), i to letošní s Ústím n. L. dospělo až do sedmého zápasu, ale jeden podstatný rozdíl tu je: budeme ho hrát doma… "Samozřejmě! To byla věc, kvůli které jsme finišovali v nadstavbové části," cení si zkušený pivot nezpochybnitelné výhody domácího prostředí. "Vnímáme, že je to pro nás určitá výhoda, na druhou stranu na to nemůžeme spoléhat. Pokud bychom hráli takovým stylem, jakým jsme hráli v první půlce zápasu číslo 6 v Ústí, nespasí nás ani domácí prostředí. Jediná cesta je, vrátit se k tomu, co jsme hráli v pátém zápase," připomněl Kamil Švrdlík pátý duel série, který jsme ve Sportovní hale Dašická ovládli po zcela jednoznačném průběhu o 27 bodů.

Doprovodný program:
  • o přestávce mezi 1. a 2. poločasem: Aerobic club KidFit Pardubice
  • divácká soutěž s Hitrádiem Černá Hora o voucher na Stezku korunami stromů Krkonoše v Janských Lázních

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti