02. 05. 2023

Rozhodne až Utkání 7

O tom, zda do semifinále play-off Kooperativa NBL postoupí Beksa nebo Ústí n. L., rozhodne až zápas číslo 7. Dnešní šesté čtvrtfinále vyhrála SLUNETA, díky čemuž srovnala stav série na 3 - 3.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 6:

SLUNETA Ústí n. L. vs. BK KVIS Pardubice 92:84
(26:19, 20:18, 23:26, 23:21)

Stav série: 3 - 3

Trenérům už byl opět k dispozici rozehrávač Petr Šafarčík, naopak kvůli zranění scházel Nick Neal.

Nezačali jsme podle představ, domácí nám už do přestávky nasypali 46 bodů. V průběhu třetí čtvrtiny jsme se propadli do hluboké, až 20bodové propasti, leč bleskurychlou šňůrou 1:16 jsme se ještě v téže části hry dokázali vrátit do těsného bodového kontaktu a zkraje poslední čtvrtiny už jsme zaostávali o jediný koš. "V té chvíli jsme měli dvakrát tříbodovou střelu na vedení, ale neproměnili jsme a Ústí pak trefilo těžké koše přes naši zónovou obranu," okomentoval trenér Dino Repeša klíčové momenty utkání. SLUNETU odtáhl do bezpečí muž zápasu Tony Hicks, díky němuž měla 80 sekund před koncem měli zpět dvouciferný náskok.

Lépe začali domácí, kteří proměnili 7 z úvodních 10 střel z pole, včetně dvou Peckových trojek, a velmi rychle vedli 16:8. Z tohoto náskoku poté těžili v celé první čtvrtině, i proto, že měli navrch nejen v úspěšnosti střelby z pole (61%), ale výrazně i na doskoku (11 - 4). Hned na startu druhé části hry Kamil Švrdlík trefil trojku, ale oba soupeři ztratili mezi 11. a 15. minutou několik míčů, a tak se průběžné skóre téměř nehýbalo (v tomto úseku 4:6).

Ústí si udrželo vedení až do konce prvního poločasu, zejména díky mnoha bleskurychlým protiútokům - soupeřovu přechodovou fázi se nám tentokrát nedařilo účinně zastavovat - a díky útočné produkci agilního dua Tony Hicks-Ladislav Pecka: oba stihli do přestávky shodně 14 bodů.

Do druhé půle jsme sice vstoupili Čolakovou přesnou trojkou, jenže SLUNETA kontrovala rychlými 8 body v řadě, rozdíl ve skóre se poprvé přehoupl nad desetibodovou hranici (54:40) a kouč Dino Repeša okamžitě zastavoval hru time-outem. Naši obranu i nadále trápil nezastavitelný Tony Hicks, jenž mezi 21. a 25. minutou nastřádal agresivními nájezdy i úspěšnými střelami z dálky dalších 12 bodů (!!) a potáhl svůj tým až do 20bodového trháku (65:45). Následovala báječná tříminutovka, v níž jsme natáhli naši šňůru na 1:16, i díky  Dickersonově a Potočkově trojce, a velice rychle jsme se přitáhli na jednociferný rozdíl (29. minuta - 66:61).

Nejblíž jsme se dostali v 32. minutě, kdy úspěšně najíždějící DeMarco Dickerson upravil průběžný stav na 70:68. Domácí zvedli hlavy díky dvěma proměněným trojkám (Tony Hicks a Spencer Svejcar), opětovně se odpoutali na 8bodový rozdíl, a když 78 sekund před koncem faulovaný Spencer Svejcar proměnil všechny 3 trestné hody, bylo hotovo (92:82). "Gratuluji Ústí k vítězství. Myslím, že dnes rozhodl první poločas, kdy domácí měli lepší pasáže v útoku. Oba celky bojovaly, jsou tam i nějaké provokace mezi hráči, ale to je zkrátka play-off, pro mě to není nic nového. Právě to byl důvod, proč jsem hráče v závěru odvolal do šaten, aby mezi nimi nevznikly další problémy," doplnil Dino Repeša své hodnocení.

Kapitán Kamil Švrdlík zhodnotil šesté utkání takto: "Dnešní zápas se mi hodnotí hůř, protože prvních 25 minut to byl spíš takový hurá basket, který svědčí víc SLUNETĚ. My jsme se tím nechali strhnout. Sice jsme se dokázali do zápasu vrátit z dvacetibodové ztráty, ale po takové stíhací jízdě je vždy těžké se ještě dostat přes soupeře do vedení. Musíme se vrátit ke hře, se kterou jsme slavili úspěchy. Jediné, co si můžeme z dneška vzít, je odhodlání, že jsme to nevzdali ani za stavu -20 bodů."

Rozhodující sedmý duel se bude hrát v Pardubicích ve čtvrtek 4. května, vstupenky budou v prodeji od středečního dopoledne.

Kompletní zápasové statistiky jsou k dispozici na NBL.cz.