Upravit stránku
28. 04. 2023

Zápas 5: Beksa vs. Ústí n. L.


Vítěz získá postupový mečbol, poražený bude stát zády ke zdi. Je tady čtvrtfinálový zápas číslo 5 mezi Beksou a SLUNETOU, který má při nerozhodném stavu série 2-2 nálepku nejvyšší důležitosti.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 5:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L.
sobota 29. 4. v 17:30 | Sportovní hala Dašická

V nesmírně tíživé situaci - po dvou porážkách v řadě a při jedenáctibodovém manku v závěru třetí čtvrtiny zápasu číslo 4 - pardubičtí basketbalisté dokázali v Ústí nad Labem zabrat a po velkém obratu a konečném čtyřbodovém triumfu znovu překlopili momentum na svou stranu. "Věřili jsme v úspěch od začátku zápasu. Jsme rádi, že jsme to nakonec zvládli a udělali jsme další jeden krok k postupu do semifinále. K našemu cíli potřebujeme získat ještě dvě výhry," podotkl trenér Dino Repeša.

Ani do jednoho duelu na severu Čech nemohl naskočit rozehrávač Petr Šafarčík, jehož nepustilo do hry obnovené zranění ruky, naopak poprvé zasáhl do play-off ústřední centr Robert Rikić. Beksa těžila z o něco širší rotace, zároveň se jí ve čtvrtém utkání lépe dařilo držet zápasový plán. "Zápas byl pomalejší, což byl náš cíl, protože Ústí se líbí hra nahoru dolů, což my nechceme," řekl dále pardubický kouč. "Dobře jsme zpomalili hru, Ústí tentokrát zaznamenalo z přechodové fáze velmi málo bodů," pochválil svůj tým za příkladnější přechodovou fázi z útoku do obrany. Více ohlasů po čtvrtém duelu čtěte zde.

Sobotní utkání číslo 5 rozhodne o tom, který ze soupeřů pojede k následujícímu Zápasu 6 do Ústí nad Labem s postupovým mečbolem.

"Uděláme si analýzu čtvrtého zápasu a co nejlépe se připravíme na sobotní páté utkání," plánoval po vítězném středečním střetnutí pardubický trenér, jenž si velice dobře uvědomuje důležitost nejbližšího utkání. "V sobotu to bude jeden z nejdůležitějších zápasů Pardubic za několik posledních sezon: pokud ho zvládneme, budeme jediný krok od semifinále," burcuje. "Věřím, že fanoušci znovu budou stát za námi a vytvoří tradičně skvělou atmosféru. My na hřišti stoprocentně necháme 100%," dodal Dino Repeša.

Momentum, které bylo po zápasech číslo 2 a 3 na ústecké straně, se v tuto chvíli přebarvilo do červenobíla. "Je to možné, ale každý zápas začíná od stavu 0:0 a jak se ukázalo, každý je jiný," míní křídelník David Pekárek.

"Před čtvrtým zápasem by taky nikdo neřekl - poté, co jsme doma prohráli druhé utkání a pak i třetí v Ústí -, že momentum bude na naší straně. Mělo ho Ústí, ale my jsme dokázali vyhrát a  čtvrtfinálovou sérii vyrovnat. Páté utkání bude samozřejmě hrozně důležité a my do něj půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát," zdůraznil Peky.

"Tím, že jsme vyrovnali sérii na 2 - 2, jsme zpátky reálně ve hře o postup, navíc máme určitou mentální výhodu," souhlasil kapitán Kamil Švrdlík. "Nemůžeme ale lítat v obracích, víme, že Ústí je velmi nebezpečný soupeř," dodal jedním dechem. Recept na úspěch je dle kapitánova mínění jednoznačný. "Musíme vyjít z našeho výkonu v poslední čtvrtině čtvrtého utkání, kdy jsme dobře bránili a v útoku jsme si dobře půjčovali míč, to fungovalo. Tohle nastavení si musíme udržet i dál. Snad už se i DeMarco (Dickerson) lépe začlenil do týmu a všichni vidíme, že právě tohle - týmová hra - je klíč k úspěchu," doplnil Kamil Švrdlík.

Doprovodný program v hale:
  • přestávky mezi čtvrtinami a time-outy: cheerleaders PM Stars Pardubice
  • přestávka mezi poločasy: vystoupení Taneční školy Landy dance company
  • divácká soutěž o zapůjčení vozu Hyundai na celý víkend od Premium partnera klubu AUTO IN (pokud máte zájem o účast v soutěži, u hlavního vstupu do hlediště (mezi tribunami A a K) si u přítomné hostesky vyžádejte slosovatelný kupón (v čase od 16:30 do 17:30).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti