Upravit stránku
27. 04. 2023

Dino, Peky a Kamil po Utkání 4


Drtivou závěrečnou devítiminutovkou, jíž ovládli poměrem 23:10, otočili pardubičtí basketbalisté nepříznivě se vyvíjející čtvrté čtvrtfinále na ústecké palubovce. Co říkali po srovnání série na 2-2 Dino Repeša, Kamil Švrdlík a David Pekárek?

Dino Repeša: Dobře jsme zpomalili hru

Dino, narozdíl od zápasů číslo 2 a 3, kdy jsme inkasovali 96 a 93 bodů, jsme Ústí udrželi těsně nad 70 body. Díky čemu se nám to podařilo?
"Zápas byl pomalejší, což byl náš cíl, protože Ústí se líbí hra nahoru dolů, což my nechceme. Dobře jsme zpomalili hru, soupeř tentokrát zaznamenal z přechodové fáze velmi málo bodů. Dalším důvodem byla naše zónová obrana. Potřebovali jsme ke konci zápasu něco změnit a v tomhle jsme udělali dobrou práci, i díky zónové obraně jsme se z -8 bodů dostali v koncovce do vedení."

Ceníte si reakce týmu, který se dokázal výtečně popasovat s kritickou situací, tedy nepříznivým průběžným stavem série 1 - 2 a dvoucifernou ztrátou v závěru třetí čtvrtiny Zápasu 4?
"My jsme věřili v úspěch od začátku zápasu. V úterý jsme také odehráli velmi dobré utkání, i když jsme prohráli. Tohle je play-off. Týmy jsou velmi vyrovnané, není mezi nimi velký rozdíl. Jsme samozřejmě rádi, že jsme to nakonec ve středu zvládli a udělali jsme další jeden krok k postupu do semifinále. K našemu cíli potřebujeme získat ještě dvě výhry."

David Pekárek: Všichni jsme to hrozně chtěli!

Peky, před čtvrtým zápasem, ani v jeho průběhu, jsme nebyli v jednoduché pozici, neboť jsme neustále museli dohánět místy až dvoucifernou ztrátu. Jak povzbudivé je v tomto kontextu konečné čtyřbodové vítězství a srovnání stavu série?
"Samozřejmě je pro nás strašně důležité, že jsme čtvrtý zápas zvládli a vyhráli. Nevstoupili jsme do něj dobře, rychle jsme prohrávali 0:8 a prakticky celou dobu jsme dotahovali soupeřův náskok, ale dokázali jsme to otočit. I po mentální stránce je to pro nás důležité. Ani za nepříznivého průběhu jsme se nepoložili, bojovali jsme až do konce a byli jsme odměněni vítězstvím."

Prozradíš, jak jste kritické okamžiky, kdy jsme v poslední čtvrtině ztráceli i 9 bodů, prožívali přímo na hřišti či na střídačce?
"Já bych hlavně řekl jednu věc: všichni jsme to hrozně chtěli, hrozně jsme chtěli vyhrát! Každý, kdo nastoupil, do toho dal úplně všechno, hráli jsme s dobrou energií. Hlavně jsme udrželi Ústí na 73 bodech, což je o 20 méně než ve třetím utkání. Právě to byl klíč k tomu, že jsme Ústí dokázali zastavit a porazit."

Kamil Švrdlík: Přestřelka? Ne! Výsledky přinese týmová hra

Kamile, z našeho pohledu to dlouho nevypadalo na happyend, který však nakonec přišel. Co zápas zlomilo v náš prospěch?
"Myslím si, že jsme od začátku zápasu bojovali, dali jsme do toho ještě více energie než v úterý, měli jsme spoustu dobrých obranných zákroků. Strašně jsme si to ale kazili vlastními chybami. Házeli jsme jim balóny do rukou, nebo jsme si nevypomohli v obraně a oni z toho dávali jednoduché koše. Tyhle chyby nás v první půli strašně ubíjely. Stejně to pokračovalo i v průběhu třetí čtvrtiny, ale pak jsme nějak vstali z mrtvých. K té bojovnosti, kterou jsme si udrželi celý zápas, jsme přestali ztrácet balóny, kontrolovali jsme doskok a v útoku jsme byli schopni skórovat, díky čemuž to pro nás nakonec dobře dopadlo."

Udržovali jsme si víru i na startu poslední čtvrtiny, kdy jsme byli pozadu o 9 bodů, což při tak nízkém průběžném skóre nebylo málo?
"Peca nám říkal, že při pohledu z lavičky jsme vypadali jako mrtví. (rozesmál se) Věděli jsme, že pořád je to na dostřel. Věřili jsme. Podobný zápas jsme v Ústí hráli v prosinci a dopadl stejně, na konci jsme ho otočili a vyhráli. Znovu jsme si dokázali, že týmová hra nám přinese výsledky. Nechceme nějakou přestřelku, která nám s Ústím v téhle sérii už dvakrát nevyšla."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti