Upravit stránku
26. 04. 2021

Zápas 2: Kolín vs. Beksa


Na první pokus to nevyšlo, dnes má Beksa druhou šanci. Čtvrtfinálová série pokračuje druhým zápasem opět v Kolíně, hrát se bude netradičně až od 20:15.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS 2:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice
pondělí 26. 4. | 20:15

Vyhrát! S naprosto jasným cílem půjdou pardubičtí basketbalisté do čtvrtfinálového utkání číslo 2.

První duel ztratili vinou nepovedené třetí čtvrtiny - byť v závěru mocně stahovali soupeřův náskok, obrat nedokonali.

Review ze Zápasu 1 čtěte zde: První bod pro Kolín

"Po špatné třetí čtvrtině jsme se ve čtvrté čtvrtině zase trošku zvedli, vrátili jsme se k naší aktivní hře a právě takhle s Kolínem musíme hrát, ne se koukat na to, jak střílejí volné trojky," burcuje trenér Adam Konvalinka. V první půli nedělního úvodního duelu Geosan trefil pouze tři trojky (i proto jsme těsně před přestávkou byli vpředu až o 10 bodů), ovšem ve druhém poločase nám jich nasypal dalších 10, povětšinou z naprosto otevřených pozic.

"Bohužel, s touhle obranou nemůžeme vyhrát zápas play-off," konstatoval pivot Petr Heřman. Eliminovat musíme zejména Filipa Novotného, který nám nastřílel šest trojek. "Podíváme se na video, kde jsme hořeli nejvíc, hlavně se budeme snažit eliminovat chyby v obraně," říká Heřmi směrem k pondělnímu Utkání 2.

Další činností, v níž se bezpodmínečně musíme zlepšit, jsou souboje o odražené míče, především pod vlastním košem. Kolínští hráči získali 17 útočných doskoků a z druhých šancí vytěžili 16 bodů.

"Práci na doskoku jednoznačně potřebujeme zlepšit, také musíme hrát aktivněji, rychleji, protože v neděli jsme v rozhodujících chvílích akceptovali pomalejší tempo Kolína," zdůraznil trenér Konvalinka. "Musíme dělat to, na co jsme se před sérií připravovali a pokusit se urvat vítězství," navázal na koučova slova kapitán Kamil Švrdlík. "Nesmíme se první porážkou nechat srazit, naopak je potřeba přijít maximálně koncentrovaní na druhé utkání a jít si pro výhru," shrnul za všechny další pivot Petr Heřman.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti