Upravit stránku
22. 04. 2023

Zápas 2: Beksa vs. Ústí n. L.


Využít i podruhé výhody domácího prostředí a získat druhý čtvrtfinálový bod. Takový cíl mají pardubičtí basketbalisté před druhým utkáním s Ústím n. L., které dnes začne netradičně až v 18:30. 

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS ČÍSLO 2:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí nad Labem
sobota 22. 4. v 18:30 | Sportovní hala Dašická

Utkání 1 se dlouho vyvíjelo výrazně lépe pro SLUNETU, která si zkraje druhé půle vypracovala až 12bodový polštář.

Beksa však povstala. |V kritické fázi nám 9 velerychlými body v řadě pomohl obrozený střelec DeMarco Dickerson a v závěrečných minutách jsme zkontrolovali dvouciferné vítězství (review čtěte zde Úspěšné vykročení). Není žádných pochyb o tom, že ve druhém duelu budeme plně odhodláni udělat vše pro to, abychom se nemuseli znovu hrabat z dvouciferné propasti. "Klíčové bude, abychom dali do zápasu větší energii hned od začátku. Nebylo by jednoduché vracet se do utkání z dvouciferné ztráty, jako se nám to stalo v pátek," souhlasně přikývl trenér Dino Repeša.

"To samé platí i pro naši obranu," vyjmenoval další zásadní aspekt. V pátek nám Ústí za první půli nasypalo 49 bodů, ve druhé už pouze 28, přičemž díky mnohem agresivnější obraně už netěžilo ze snadných zakončení zpod koše, navíc to hostům ani nepadalo z dálky. "Potřebujeme začít dobře bránit od první minuty, ne až ve druhém poločasu," zdůraznil kouč Beksy, jehož uchvátila fantastická atmosféra v hledišti Sportovní haly Dašická.

Tu vytvořilo více než 1200 skvělých fanoušků. "Věřím, že v sobotu bude znovu plná hala a bude se hrát ve fantastické atmosféře. Fanoušci znovu ukázali, nakolik jsou pro nás důležití, ve druhém poločase nám dali extra eneregii, která nám pomohla k obratu."

Vstupenky můžete zakoupit online v síti Ticketportal.

Jakou cestou se Beksa bude chtít vydat vstříc kýženému druhému bodu v sérii? "Musíme se odrazit od druhého poločasu prvního zápasu. Hráli jsme v něm mnohem lepší obranu, lépe jsme využívali fauly, byli jsme o poznání agresivnější, z čehož plynuly jednodušší body," nastínil účinný recept rozehrávač Matěj Burda. Zároveň zdůaznil, že vedení 1 - 0 nebude mít vůbec žádný vliv na nastavení mysli pardubických basketbalistů. "Máme sice první bod v sérii, ale na to vůbec nemůžeme myslet. Půjde o jiný zápas, který znovu začíná za stavu 0:0. Věřím, že když budeme hrát tak jako ve druhé půli pátečního utkání, dotáhneme i druhý zápas do vítězného konce," dodal Matěj Burda.

Sportovní hala Dašická bude otevřena pro diváky hodinu před začátkem zápasu, tedy v 17:30.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti