Upravit stránku
21. 04. 2023

Úspěšné vykročení


První bod pro Beksu! Pardubičtí basketbalisté sice prohrávali na začátku druhé půle s ústeckou SLUNETOU až o 12 bodů, ovšem čtvrtfinálový zápas číslo 1 dokázali otočit a dovést k dvouciferné výhře.

ČTVRTFINÁLE PLAY-OFF KOOPERATIVA NBL, ZÁPAS Č. 1:

BK KVIS Pardubice vs. SLUNETA Ústí n. L. 87:77
(23:26, 16:23, 26:15, 22:13)

Stav série: 1 - 0

Zatímco hosté nastoupili v kompletní sestavě, v pardubickém dresu scházel zraněný pivot Robert Rikić, naopak po devítitýdenní absenci se vrátil do hry rozehrávač Petr Šafarčík (15,5 minuty, 6 bodů, 3 doskoky, 1 asistence). Utkání jsme velmi dobře rozehráli a poměrně rychle jsme byli vpředu o 7 bodů, jenže v dalším průběhu prvního poločasu jsme nedokázali přibrzdit ústeckou ofenzívu, vedenou produktivním střelcem Spencerem Svejcarem (do půle 17 bodů!) a nabrali jsme dvoucifernou ztrátu. Ta narostla hned zkraje druhé půle na maximálních 12 bodů, leč poté jsme výrazně přitáhli šrouby v obraně, pasáž od 23. do 40. minuty jsme ovládli poměrem 46:24 (!) a zkontrolovali jsme desetibodové vítězství. "Nemůžu říct, že to na konci byla jednoduchá výhra, ale je to +10 bodů, což je lepší, než s čím jsem před zápasem počítal," uvedl trenér Dino Repeša.

Průběh utkání

Obrana. Mantra (téměř) každého týmu v zápasech play-off. V prvním poločase Zápasu 1 to však neplatilo. Zejména hosté si velice jednoduše vytvářeli kvalitní střelecké pozice, mnohokrát zůstávali zcela osamoceni pod naším košem, čehož využívali k efektním dunkům (Johnson, Pecka).

"První poločas nevypadal jako play-off, hrálo se hodně ofenzívně. My jsme nehráli dobrou obranu," konstatoval kapitán Kamil Švrdlík. "První poločas nebyla cesta, jak jsme chtěli začít sérii, protože soupeř nám dal 49 bodů a my jsme udělali jen 9 faulů," podotkl kouč Dino Repeša. "Tohle musíme změnit, nemůžeme si myslet, že se nám pokaždé podaří vrátit do utkání z -12 bodů," zdůraznil trenér Beksy.

Ano, nedlouho po přestávce SLUNETA zásluhou skórujících Pecky s Hicksem odskočila do 12bodového trháku (stav 41:53) a ústečtí hráči na střídačce radostně pumpovali rukama. Kamil Švrdlík, Nick Neal a David Pekárek však velice rychle umazali rovnou polovinu nepříjemného manka, a když se na konci třetí čtvrtiny obsadil do hlavní role rozparáděný DeMarco Dickerson (9 bodů za 43 sekund!!!), momentum bylo rázem na naší straně. V dosahu jediného koše byli hosté naposledy 6 minut před koncem (stav 71:68), v úseku od 35. do 39. minuty jsme natáhli naši šňůru na 14:6 a po koši Tomáše Vyorala (stav 85:74) bylo jasné, že první čtvrtfinálový bod zůstane v Pardubicích. "Ve druhém poločase jsme bránili o dost lépe a Ústí nám dalo 28 bodů, díky lepší obraně jsme měli i víc šancí na jednoduché koše," doplnil Dino Repeša své hodnocení.

"O přestávce mezi poločasy jsme si řekli, že takhle opravdu nevyhrajeme, že bychom mohli být z play-off velmi rychle venku," narážel Kamil Švrdlík na téměř 50 bodů, inkasovaných během první půle. "Druhý poločas už byl úplně o něčem jiném. Je to ale jen jedna výhra. Plácli jsme si s fanoušky a teď už se musíme soustředit na sobotu, kdy potřebujeme navázat na výkon z druhého poločasu," obrátil své myšlenky k nadcházejícímu Utkání 2.

Kompletní statistiky jsou k dispozici na webu NBL.cz.

Zápas 2 v sobotu 22. 4. od 18:30

Druhé utkání je na programu již v sobotu 22. dubna, opět v pardubické Sportovní hale Dašická. Začne o hodinu později než v pátek, tedy v 18:30. Vstupenky můžete zakoupit online v síti Ticketportal, nebo v den zápasu u pokladny ve sportovní hale (otevřena bude 1 hodinu před úvodním rozskokem).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti