Upravit stránku
12. 11. 2016

Zachovali jsme chladnou hlavu


Na tiskové konferenci hodnotili utkání Beksa vs. Opava trenéři Tomáš Bartošek s Petrem Czudkem a hráči Kamil Švrdlík s Martinem Gniadkem.

Echo tiskové konference

Petr Czudek (trenér BK Opava):
“Myslím si, že dneska to byl pěkný zápas. My jsme chtěli hrát v jedenácti hráčích, využít větší rotaci, než jsme předpokládali, že bude mít soupeř. Šli jsme do toho s velkou energií, bohužel první čtvrtka nám trošku utekla, nebyli jsme schopni zastavit útočný doskok Pardubic. Ve třetí čtvrtině jsme se dostali zpátky do hry, to jsme hráli, myslím, výborně a Pardubice si vybraly trošku slabší koncentrační chvilku. Rozhodovala koncovka, kde rozhodují individuality a ty byly na straně soupeře: Burnett s Autreym jsou zkušení hráči a umí koncovky zahrát. Až na útočný doskok dneska nemůžu svému týmu nic vytknout, jsem rád za energii, kterou jsme do toho dali. Jenom mě mrzí, že kdybychom takový výkon podali doma, tak porazíme Kolín, což je pro nás daleko větší ztráta, než tady prohrát o 3 body. Myslím si, že se nemáme za co stydět.”

 

Tomás Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
“Nám se podařil první poločas. Měli jsme výborný útočný rytmus, vytvářeli jsme si dobré střelecké pozice v postupném útoku, díky převaze na obranném doskoku jsme chodili do rychlých protiútoků, které jsme proměňovali. Bohužel nás srážely jednoduché ztráty, poločas byl o 10 bodů, ale my jsme dovolili Opavě dát 16 bodů po našich hloupých ztrátách, kdy to chodili jedna na nula, dva na nula. Rozdíl mohl být daleko vyšší a zápas by se asi vyvíjel jinak. Ve třetí čtvrtině jsme totálně ztratili útočný rytmus, vypadli jsme úplně z útočné role, byli jsme chvíli v křeči, ale možná už nahnanými zkušenostmi ze zápasů z evropského poháru jsme zachovali chladnou hlavu. Hrozně důležité pro nás bylo, že v poslední minutě jsme proměnili šestky. Dlouhodobě nemáme nějak vysoké procento, ale v rozhodujících chvílích jsme všechny proměnili a získali jsme náskok, který už Opava nebyla schopná zvrátit.”

 

Martin Gniadek (hráč BK Opava):
“Pro nás byl určitě klíčový první poločas, hlavně první čtvrtina, kdy jsme neplnili úkoly trenéra, ustupovali jsme od střelců, kteří proměňovali. Myslím si, že trojky v prvním poločase byly pro vývoj tohoto zápasu klíčové. Pardubice se dostaly na koně a potom už to nějak setrvačně dojely až do konce. Dostali jsme se sice ve třetí čtvrtině do zápasu, což je určitě pozitivní věc, ale nepodařilo se nám vyhrát, takže se už můžeme připravovat na další zápas a snad vyhrajeme v Ústí.”

 

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
“Myslím si, že hlavně byla škoda třetí čtvrtiny, mohl to pro nás být trošku pohodovější zápas a nemuseli jsme jít do další koncovky. I tak jsme ale rádi, že jsme ji zvládli, ale musíme se vyvarovat takových třetích čtvrtin, kdy vlastně jako kdybychom úplně vypadli z toho rytmu a byli jsme úplně mimo.”

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti