Upravit stránku
28. 08. 2021

Z takových zápasů můžeme těžit


Úvodní čtyři přípravné zápasy pardubičtí basketbalisté odehráli proti soupeřům z Polska. Ten poslední v pátek odpoledne, kdy byl jejich hostitelem Ostrów Wielkopolski.

Po jednoznačném vítězství nad druhým týmem druhé nejvyšší polské soutěže Górnikem Walbrzych (92:60) následovala tři náročná utkání proti třem nejlepším týmům uplynulého ročníku polské ligy: z Pardubic si odvezl výhru bronzový medailista Slask Wroclaw (64:77) i stříbrná Zielona Góra (98:100), třetí porázku připravil Bekse domácí Ostrów Wielkopolski, úřadující polský mistr.

Více čtěte zde: Třetí porážka

"Myslím, že jsme se potkali s nejlepší a nejagresivnější obranou v přípravě," říkal kapitán Kamil Švrdlík po porážce 77:97. Ostrów nakročil k triumfu již mezi 5. a 10. minutou, kdy odskočil z jednobodového vedení do čtrnáctibodového trháku. "V některých pasážích zápasu jsme měli problém dostat se do našich akcí. Domácí hráči po celou dobu velmi agresivně bránili, vytvářeli velký tlak na naše rozehrávače a křídla, a my jsme často nebyli schopni přijmout balón v takových pozicích, v jakých bychom chtěli," pokračoval Kamil ve svém hodnocení.

V polovině druhé čtvrtiny bohužel odstoupil kvůli zranění jeden z pardubických lídrů Petr Šafarčík, ale byť v určitých úsecích rozdíl ve skóre narostl nad dvacetibodovou hranici, utkání jsme odehráli se ctí: druhá (19:17), třetí (25:22) i čtvrtá čtvrtina (23:22) skončily rozdílem jediného koše. "Postupem času jsme se zlepšovali," těšilo kapitána, že jeho tým ani za nepříznivého stavu neklopil hlavy. Ačkoliv jsme inkasovali 97 bodů, mnohokrát jsme Ostrów dokázali donutit k těžším střelám v závěru limitu na útok - leč i takové pozice polský šampión většinou proměňoval. "Dobře si půjčovali míč a byli schopni nás trestat hlavně z trojek," poukázal Kamil Švrdlík na velkou zbraň vítězů.

Právě díky trojkám - v druhé části první čtvrtiny jich trefil hned pět! - nám Ostrów na začátku utkání odskočil a s vysokou úspěšností je proměňoval i v dalším průběhu zápasu. "A když náhodou nedali trojku, tak se projevila jejich výšková převaha, pod košem nás přeskákali," podotkl kapitán Beksy.

Navzdory dvacetibodové porážce si možnost konfrontace s nejlepším týmem Polska pochvaloval.

"Samozřejmě je to pro nás velmi přínosné, navíc o něco pestřejší, než kdybychom i v přípravě potkávali stále stejné soupeře. Pokud je možnost takovéhle zápasy hrát, musíme využít toho, že se s námi takhle kvalitní týmy chtějí utkat a co nejvíce si z těchto zápasů vzít. Spoustě mladších kluků to může ukázat, že to, co si můžou dovolit ve většině zápasů české ligy, proti těmto týmům nejde." Kamil Švrdlík pevně věří, že nesmírně náročná přípravná utkání se pozitivně projeví na připravenosti Beksy pro ostrý start sezony. "V nějakých úsecích jsme těmto soupeřům dokázali úspěšně čelit, dokázali jsme se adaptovat na tuto úroveň. Pokud budeme schopni přenést agresivitu a vysoké tempo hry z těchto zápasů i do ligových utkání, můžeme z toho jedině těžit, protože budeme zvyklí na vyšší úroveň hry," dodal pardubický kapitán.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti