Upravit stránku
27. 08. 2021

Třetí porážka


Beksa si připsala třetí porážku v přípravě. Úřadující polský šampión Ostrów, který bude v nadcházející sezoně hrát Champions League, ovládl páteční přípravné utkání o 20 bodů.

PŘÍPRAVNÉ UTKÁNÍ:

BM Stal Ostrów Wielkopolski vs. BK JIP Pardubice 97:77
(30:16, 19:17, 25:22, 23:22)

V celém průběhu zápasu jsme ani jednou nevedli. Hostitelé nakročili k výhře v druhé polovině úvodní čtvrtiny, tuto pasáž ovládli poměrem 15:3, všechny tři zbývající čtvrtiny skončily rozdílem jediného koše ve prospěch domácích. "Myslím si, že takovýchto utkání bychom potřebovali odehrát ne jen tři v přípravě, ale mnohem víc, i v ostré sezoně," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. "Než jsme si stihli zvyknout na vysoké tempo zápasu, ujel nám vlak - proti tak kvalitnímu týmu se těžko vrací do zápasu z rozdílu kolem 15 bodů. Nicméně výsledek a to, že nás přehrál tým z Champions League, není ostuda. V naší hře byly pasáže, kdy jsme se domácím dokázali vyrovnat, ale rozhodla širší rotace a větší kvalita Ostrówa."

Průběh utkání

Ostrów začal agresivněji a rychle vedl 8:2. Na úvodní nápor jsme dokázali zareagovat a po úspěšném nájezdu Davida Pekárka už  jsme ztráceli jediný bod (stav 12:11), nicméně ve zbývající pasáži první čtvrtiny nám domácí nasypali 5 trojek (!) a odpoutali se do dvouciferného vedení. Na začátku druhé části jsme proměnili jedinou z úvodních osmi střel z pole, byť několik pozic bylo naprosto otevřených, a rozdíl narostl až na 17 bodů (39:22), záhy se navíc zranil Petr Šafarčík, jenž do dalšího průběhu utkání již nezasáhl.

Úvodní tříminutovku třetí čtvrtiny Ostrów ovládl šňůrou 11:3, čímž navýšil svůj odstup na 24 bodů (60:36). Na přelomu posledních dvou čtvrtin jsme se přitáhli na 74:57, leč domácí rychlou 11bodovou šňůrou definitivně stvrdili své přesvědčivé vítězství. "Na rozdíl od předchozích zápasů se Slaskem Wroclaw a Zielonou Górou jsme se celkem dobře popasovali s doskokem - zaměřili jsme se na něj v tréninkovém procesu. Problém jsme však měli v komunikaci v obraně a celkově v agresivitě," hodnotil duel Adam Konvalinka. "I když je to prohra o hodně bodů, věřím, že možnost hrát takový zápas je dalším krůčkem dopředu, abychom náš výkon posouvali dál a dál, k nějakému cíli v sezoně," doplnil pardubický asistent.

Další přípravné utkání odehrajeme v úterý 31. srpna v Kolíně (17:45).

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti