Upravit stránku
02. 04. 2023

"Vyzvedl bych naši energii"


I druhý domácí zápas v řadě pardubičtí basketbalisté zvládli. Po středečním perně vydřeném vítězství nad Opavou přišla sobotní krasojízda s Brnem, které jsme porazili poprvé v probíhající sezoně.

Tisícovku skvělých fanoušků ve Sportovní hale Dašická potěšil nejen konečný výsledek 97:77, ale jistě i předvedený výkon. Beksa za svým sokem mírně zaostávala jen 2,5 minuty v první čtvrtině, v dalším průběhu utkání už se mu bodově vzdalovala, a to až na propastných 29 bodů! Nejpovedenější pasáží byla rozhodně třetí čtvrtina, v níž jsme Brňanům povolili skórovat pouhých 10 bodů, přičemž sami jsme jich nastřádali 25! "Dovolím si říct, že jsme v tomhle zápase byli lepší a výhru jsme si plně zasloužili," spokojeně konstatoval křídelník David Pekárek.

Review si můžete přečíst zde: Dominantní výhra

"Ke každému utkání se musíme stavět stejně jako v play-off," míní David Pekárek

Peky, zápas s Brnem jsme zvládli velice přesvědčivě. Jak hodnotíš náš výkon?
"Myslím si, že to byl jeden z našich nejlepších zápasů v letošní sezoně. Hlavně z pohledu konzistence našeho výkonu od začátku až do konce."

V průběhu druhé půle jsme byli vpředu až o 29 bodů. Díky čemu jsme nad druhým týmem tabulky tak dominovali?
"Měli jsme vysokou úspěšnost střelby. Dali jsme 97 bodů, což je u nás určitě nadstandard. Ve druhém poločase jsme také zlepšili obranu. Vyzvedl bych i naši energii, která byla vidět po celý zápas na celém týmu."

Brněnský kouč Lubomír Růžička říkal po nedávné domácí porážce s Kolínem, že se jim zatím nepodařilo zapracovat do týmu nové hráče. Vnímal jsi ty osobně rozdíl ve hře Brna, v porovnání s předchozími třemi vzájemnými zápasy, které jsme prohráli?
"Vždycky, když se nějaký tým snaží implementovat do sestavy nové hráče, chvíli to trvá. Brno se s tím teď musí nějak vypořádat, navíc jim chyběl zraněný Randy Culpepper, čímž ale v žádném případě nechci jakkoliv snižovat náš výkon. Dovolím si říct, že jsme v tomhle zápase byli lepší a výhru jsme si plně zasloužili."

Srazili jsme nedávného lídra tabulky, navíc po výtečném výkonu. Posílí to naše sebevědomí?
"Já bych řekl, že neděláme rozdíly v tom, jestli hrajeme proti prvnímu, druhému nebo pátému týmu, všechny zápasy jsou pro nás stejně důležité. Každé vítězství, které získáme, má pro nás v této fázi sezony cenu zlata, protože nadstavbová část se blíží ke konci a my bojujeme o čtvrté místo, takže se ke každému utkání musíme stavět stejně jako v play-off."

Už několik týdnů nám schází dlouhodobě zraněný Petr Šafarčík. Dá se říct, že jsme se posledními vítěznými zápasy přesvědčili, že můžeme být úspěšní i bez něj, coby jednoho z týmových lídrů?
"Souhlasím. Po psychické stránce nám ale hodně pomohla i nedávná výhra v Ústí nad Labem. Dokázali jsme si, že to jde. Následovala ubojovaná výhra proti Opavě, proti které jsme se sice poměrně dlouho trápili, ale zvládli jsme i toto utkání vyhrát, což se nám letos mnohokrát nepovedlo. Zápasy jsme v koncovkách spíš ztráceli. Už jsme si asi opravdu trošku zvykli na to, že Peca na hřišti není a teď nám to šlape."

Už ve středu 5. dubna nás čeká další domácí zápas, tentokrát vyzveme Ostravu. Vstupenky můžete zakoupit onlie zde.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti