Upravit stránku
16. 02. 2017

V semifinále poháru s Nymburkem


První vrchol sezony je tady. Beksa, coby obhájce trofeje, vstoupí do Hyundai FINAL-4 Českého poháru mužů semifinálovým zápasem s Nymburkem.

HYUNDAI FINAL-4, SEMIFINÁLE:

BK JIP Pardubice vs. ČEZ Basketball Nymburk
pátek 17. 2. v 15 hodin, Prostějov

Tenhle zápas táhne.

Aby také ne: Nymburk podle očekávání vládne lize s jedinou porážkou (bilance 23/1), kterou mu uštědřila právě Beksa, jíž patří v tabulce Kooperativa NBL druhé místo - díky třem vítězným utkáním v řadě vylepšila svoji bilanci na aktuálních 19/4.

Oba týmy zvládly i své poslední ligové duely: Nymburk uspěl i bez zdravotně indisponovaného tria Sant-Roos, Simpson, Meier na žhavé děčínské palubovce, odkud si odvezl desetibodové vítězství 92:82 (nejvíce bodů: Lawrence 18, Kříž 18, Hruban 12, Peterka 11...), pardubičtí basketbalisté přesvědčivě vyhráli v Kolíně (více čtěte zde: Úspěšný vstup do nadstavby).

Český pohár je však úplně jiná soutěž, všechno předchozí se maže.

I když... Skutečnost, že jsme Nymburk v základní části Kooperativa NBL dokázali porazit, si hráči dobře pamatují. "Pro nás to znamená, že víme, že jsme schopni Nymburku konkurovat," říká odhodlaně pardubický top-skórer Dominez Burnett.

Více si můžete přečíst zde: S hráči před Hyundai FINAL-4

Ofenzivními lídry nymburského týmu jsou rozehrávač Bryon Allen, v lize zapisující průměrně 14,9 bodu + 3,1 asistence (trojky 46,2% - 49/106), křídelník Howard Sant-Roos (13,1 bodu + 3,3 asistence) a pivot Anthony Meier (12 bodů, trojky 48,5% - 28/59). Dvouciferně přispívají ještě český reprezentant Vojtěch Hruban (11,4 bodu, trojky 41,7% - 40/96) a nedávná posila Stephen Holt (ve třech zápasech 10,7 bodu). Mezi osové muže se dále řadí rozehrávači Eugene Lawrence (6,5 bodu + 5 asistencí) a Jiří Welsch (4,4 bodu + 2,9 asistence), pod košem pak Diamon Simpson (8,3 bodu + 5,4 doskoku) či Petr Benda (6,4 bodu), hodně prostoru dostává i ex-pardubický Martin Kříž (6,9 bodu).
Levell Sanders: Je motivující hrát takový zápas!

Pardubický kouč Levell Sanders bude mít k dispozici všechny hráče, až na dlouhodobě zraněného Josefa Příhonského. "Široký kádr je pro nás výhodou. V zápasech proti Nymburku je to důležitý faktor, protože můžeme stejně jako oni držet vysoké tempo hry," říká Ell před semifinálovou bitvou.

V lize jsme vyhráli tři utkání za sebou, všechna kontrolovaně. Přesto, ne vždy se nám dařilo držet náš výkon na konstantní úrovni, což je v zápasech s Nymburkem nezbytné, souhlasíš?
"Jednoznačně. Nymburk je útočný tým, který okamžitě dokáže podobné výpadky potrestat. Jsou silní, mají hodně kvalitní hráče, kteří trestají chyby soupeře. My ze sebe musíme vydat to nejlepší, hrát celou dobu se 100% koncentrací."

Je už slovo Nymburk samo o sobě spouštěčem, který by v hráčích měl aktivovat pomyslnou funkci 100% koncentrace?
"Souhlasím. Myslím, že to tak funguje. Všichni vědí, že bez toho, abychom všechny činnosti prováděli na 100%, nemáme šanci, spíš potřebujeme ještě něco navíc. Každý hráč dobře ví, jaký zápas ho čeká a já věřím, že na něj všichni budeme připraveni."

Jakou úroveň musí mít naše hra, abychom mohli pomýšlet na postup do finále?
"Když hraješ proti týmům, jako je Nymburk, všechno musí být maximálně agresivní: obrana i útok. Není prostor dostat míč a přemýšlet, co s ním uděláš, jestli vystřelíš, najedeš, nebo něco jiného. My už jsme si v letošní sezoně dokázali, že když hrajeme s dostatečnou agresivitou, můžeme hrát proti kterémukoliv týmu. V domácím zápase proti Nymburku byli všichni hráči nebezpeční, agresivní, sebevědomí, a to byl hlavní důvod, proč jsme toto utkání zvládli. Stejně budeme chtít hrát i teď."

Pohárové utkání je o jediném zápase, vítěz bere postup. Je to pro hráče výzva?
"Když jsem byl hráč, vždycky jsem měl radost a těšil se, když jsem mohl hrát takovýhle zápas! Všichni ho budou sledovat, všichni o něj budou mít zájem. Pro hráče je hodně motivující hrát takovéhle utkání."

Není pochyb o tom, že se 100% koncentrací nastoupí i Nymburk...
"Budou nám chtít vrátit porážku z ligy, letos je to v NBL jejich jediná porážka. Víme, že budou připraveni hrát a podat co nejlepší výkon, ale zápas začíná za stavu 0:0 a oba týmy mají šanci vyhrát. Otázka je, kdo pro úspěch udělá na hřišti maximum. Slyšel jsem, že Nymburk má nějaké zraněné hráče, ale očekávám, že proti nám budou hrát."

Stěžejním hráčem Nymburku je Sant-Roos, který nehrál ve vzájemném utkání v Pardubicích, nehrál ani v úterý v Děčíně. Jak moc se liší hra soupeře se Sant-Roosem a bez něj?
"On je  komplexní hráč. Když nebude hrát, hra Nymburku bude samozřejmě trošku jiná, protože on dobře brání - většinou nejlepší hráče soupeře, skóruje, dělá spoustu dobrých věcí pro svůj tým. Nymburk má ale hodně kvalitních hráčů."

Co je před semifinále naší výhodou?
"Pro nás je super, že máme široký kádr. Když třeba nebude hrát Lamb, bude hrát Pulpy, když nebude hrát Dušan, přijde David Škranc... Při střídání neztrácíme výkon, můžeme držet vysoké tempo hry, což je důležitý faktor. Když hraješ s Nymburkem a máš 5 kvalitních hráčů, ok, ale pak přijdou méně kvalitní hráči z lavičky, u Nymburku přijde z lavičky dalších 5 hráčů tak kvalitních, jako má v první pětce a rozhodnou zápas. Já věřím, že my máme dobře postavený tým a to je pro nás hodně pozitivní."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti