14. 02. 2017

Úspěšný vstup do nadstavby

První utkání nadstavbové části Beksa zvládla a z Kolína si veze přesvědčivé vítězství, na které dosáhla zejména díky skvělé pasáži ve druhé čtvrtině, v níž dominovala o 20 bodů.

2. KOLO NADSTAVBY, SKUPINA A1:

BC Geosan Kolín vs. BK JIP Pardubice 70:86
(18:15, 10:30, 17:21, 25:20)

Body: Horák 18 (+10 d.), Bakič 15 (+5 as.), Machač 13, Číž 12, Skinner 6, Harčár 2, Hunt 2, Vocetka 2 - Burnett 18 (+5 as.), Pandula 18, Švrdlík 11, Wall 10, Kohout 9, Autrey 8, Nečas 4, Půlpán 4, Kotas 2, Škranc 2

Hráč utkání: Dušan Pandula

Na náš úvodní nápor ještě Kolín zareagoval a šňůrou 11:0 se na konci první čtvrtiny dostal z devítibodového manka do mírného vedení - to však bylo nejvíce tříbodové (v celém zápasem vedl jen necelé 2 minuty). Druhý trhák Beksy přišel několik minut před přestávkou, kdy šňůra 0:13 rozhodla o našem triumfu.

Do 7. minuty jsme Kolínu povolili nastřádat pouhé 4 body. "Vstup do zápasu jsme měli velmi dobrý, rychle jsme vedli 13:4," byl trenér Tomáš Bartošek spokojen s úvodními minutami. "Pak jsme ale přestali běhat, vypadli jsme z rytmu a dovolili jsme domácím jít do vedení." Úsek mezi 7. a 10. minutou vyzněl lépe pro Geosan, který se blýskl šňůrou 14:2. "Ve druhé čtvrtině jsme se ale vrátili k naší hře: po obranném doskoku jsme se snažili o co nejrychlejší přechod dopředu, což se nám dařilo," vyzvedl Bartošek rychlou přechodovou fázi z obranné na útočnou polovinu hřiště.

Ve druhém hracím období jsme nezratili ani jediný míč, naopak kolínské ztráty jsme potrestali sedmi snadnými body, dalších 6 bodů jsme v této části přidali po útočných doskocích. Z brejků jsme do půle vytěžili 12 bodů.

"Rychle jsme skóre otočili na svoji stranu. Dali jsme několik jednoduchých košů, znovu jsme získali sebevědomí v útoku a právě v této pasáži jsme utkání rozhodli."

Ještě 3,5 minuty před koncem prvního poločasu domácí ztráceli pouhé 4 body (26:30), ovšem následovala naše klíčoví šňůra 13:0, na níž se třemi přesnými zásahy zpoza tříbodového oblouku v rozmezí necelých dvou minut podíleli Jobi Wall (2) a Dušan Pandula (1) - přitom v úvodních sedmnácti minutách duelu jsme měli trojkovou bilanci 0/8...

Hned na startu třetí čtvrtiny skóroval Dušan Pandula (28:47), a byť se mezi 21. a 24. minutou Kolín přitáhl na 37:49, blíž už jsme ho nepustili. Naopak, Kamil Švrdlík protáhl naši šňůru na 9:1 a zaokrouhlil rozdíl ve skóre na 20 bodů (38:58), šest minut před koncem pak Dominez Burnett navýšil rozdíl mezi oběma týmy dokonce na rovných 30 bodů (52:82)!

ekl bych, že rozhodly naše tři trojky v závěru druhé čtvrtiny. My jsme pak v tom samém duchu pokračovali i ve druhém poločase, kdy jsme z relativně dobré obrany přecházeli do rychlých protiútoků a jednoduše skórovali," řekl dále Bartošek, jenž si cenil ještě jedné skutečnosti: "Jsem rád, že se minutáž rozdělila mezi 10 hráčů, všichni skórovali. Teď už všechno vyladit na pátek," zmínil blížící se Hyundai FINAL-4 Českého poháru, v jehož semifinále Beksa vyzve Nymburk.

Statistiky

Poražení měli čtveřici dvouciferných střelců. Ladislav Horák zapsal double-double za 18 bodů + 10 doskoků (z pole 7/11, trestné hody 4/5), Bojan Bakič se navzdory špatné trojkové bilanci (1/7) dostal na 15 bodů (trestné hody 6/6), David Machač jich nastřílel 13 (z pole 6/9) a Adam Číž 12, z toho 10 ve druhé půli.

Beksu táhli 18bodoví křídelníci Dominez Burnett s Dušanem Pandulou. Dominez proměnil 8 z dvanácti střel z pole a 2 ze tří trestných hodů, Dušan měli bilanci z pole 8/15 (z toho trojky 2/4). Kamil Švrdlík stihl 11 bodů (z pole 6/9, trestné hody 3/3) a Jobi Wall 8 ze svých deseti už do poločasu (trojky 2/7).