02. 12. 2015

Výhra číslo 10. Po boji

Povedený nástup a rychlé vedení o 13 bodů, ovšem ve druhém poločase až pětibodová ztráta. Koncovku však Beksa zvládla a Ústí přetlačila pětibodovým rozdílem.

15. KOLO KOOPERATIVA NBL:

BK JIP Pardubice vs. Sluneta Ústí n. L. 91:86
(31:20, 17:26, 19:21, 24:19)

Body: Pandula 20, Wall 17, Kohout 14, Nečas 13 (10 d., 10 as.), Sanders 13, Půlpán 6 (9 as.), Škranc 4, Příhonský 4 - Barham 22 (10 d., 5 as.), Čarnecký 21 (5 as.), Pecka 14 (9 d.), Abercrombie 12, Kendrid 9, Jiříček 8

Hráč utkání: Jobi Wall
Diváků: 715

Beksa šla do zápasu bez dvojice hráčů základní rotace, zraněného kapitána Lukáše Kotase a distancovaného pivota Kamila Švrdlíka. V sestavě scházel i mladý křídelník Josef Potoček (výron kotníku) a o startu Davida Škrance, který odolával viróze, se rozhodlo až těsně před utkáním.

Sluneta měla převahu na útočném doskoku, ze 17 útočných doskoků vytěžila 18 bodů z druhých šancí (oproti 4 bodům Beksy), nicméně v dalších veledůležitých kolonkách již měly navrch Pardubice: poměr ztracených míčů byl 9 - 22, poměr bodů dosažených po ztrátách 31 - 9 (!!) a poměr bodů z protiútoků 27 - 14!

Tyto faktory také rozhodly. Do poslední čtvrtiny se šlo za nerozhodného stavu 67:67 - ač JIP měl skvělý nástup, díky rychlým 8 bodům Levella Sanderse vedl 10:2 a zkraje druhé čtvrtiny 35:22. Jenže hosté, vedeni aktivně hrajícími Čarneckým a Barhamem, se přitáhli do těsného kontaktu a v 33. minutě dokonce vedli 70:67! V těchto okamžicích na hřišti začal dominovat Dušan Pandula. MVP uplynulého ročníku Kooperativa NBL prožil báječnou čtyřminutovku: v obraně získal 3 míče a v tomto úseku se 11 body (!!!) zasloužil o rozhodující šňůru 17:6.

Slovenský křídelník byl top-skórerem vítězů s 20 body (18 ve druhé půli!), když proměnil 9 ze 14 střel z pole a 1 ze 4 trestných hodů (+5 získaných míčů). Beksa měla další čtyři dvouciferné střelce: Jobi Wall zaznamenal 17 bodů (trojky 3/4, dvojky 4/5), Ondřej Kohout 14 bodů a Levell Sanders (trojky 2/3) s Radkem Nečasem (z pole 4/7, trestné hody 5/5) po 13 bodech.

Posledně jmenovaný zapsal málokdy vídaný triple-double, čili dvouciferné číslo ve třech sledovaných ukazatelích: 13 bodů, 10 asistencí a 10 doskoků!!!

Poražení měli čtyři výraznější střelce. Andrew Barham trefil 3 z 8 trojek a zapsal double-double za 22 bodů a 10 doskoků, ještě nebezpečnější zpoza trojkového oblouku byl v dobře známé hale rozehrávač Michal Čarnecký, jenž pálil z dálky s famózní úspěšností 71,4% (5/7!) a doručil 21 bodů (+5 asistencí). Ladislav Pecka přihodil 14 a Cory Abercrombie 12 bodů.