Upravit stránku
02. 12. 2022

Ústí n. L. vs. Beksa


První polovinu základní části Kooperativa NBL zakončí pardubičtí basketbalisté na severu Čech. O sedmé ligové vítězství budou usilovat na palubovce ústecké SLUNETY.

11. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

SLUNETA Ústí n. L. (4/6) vs. BK KVIS Pardubice (6/4)
neděle 4. 12. v 18:00 | Sportcentrum SLUNETA

Beksa je po reprezentační přestávce v laufu.

Postupně jsme skolili Opavu (venku), Furnir (doma), Hradec Králové (venku) a Oberwart (venku).

Ba co víc, od poloviny října jsme vyhráli plných 9 z 10 odehraných zápasů (!), padli jsme jen před repre-pauzou s Brnem. "Vezeme se na vítězné vlně, v čemž chceme stoprocentně pokračovat i nadále," podotkl křídelník David Pekárek, jenž se velmi tučným písmem - v řeči čísel 19 body a 7 doskoky - podepsal pod prozatím poslední úspěch, jímž byla perně vydřená, leč zcela zasloužená pohárová výhra v Oberwartu, kterou jsme si zajistili postup do další fáze Alpe Adria Cupu z prvního místa skupiny A.

Více o tomto střetnutí čtěte zde: Rozhodla zlepšená obrana).

"Do zápasu v Ústí ale rozhodně musíme vstoupit lépe než ve středu v Oberwartu. Není možné, aby nám Ústí dalo za první půli tolik bodů," zdůraznil Peky s odkazem na 42 inkasovaných bodů v hájenství Gunners.

"Právě obrana bude z našeho pohledu klíčem k úspěchu. Je potřeba se v obraně prezentovat tak, jako v Opavě, v Hradci Králové a ve druhé půli v Rakousku. Pokud budeme podobně dobře bránit i v Ústí, tak pevně věřím, že odjedeme zpátky do Pardubic s vítězstvím," dodal David Pekárek.

Třetí ligový duel na soupeřově palubovce v řadě přichází po předcházejících velmi cenných triumfech v Opavě a Hradci Králové. "Před námi je ještě jeden ze série venkovních zápasů, poslední před vánočními svátky," poukázal trenér Dino Repeša na skutečnost, že po nedělním střetu na severu Čech se můžeme těšit hned na čtyři domácí utkání v řadě (vstupenky můžete zakoupit online zde)! Nejprve ale chceme co nejlépe zvládnout výzvu jménem SLUNETA. "Ústí není v tabulce tam, kde se s ním počítalo před začátkem sezony," míní kouč Beksy, "ale to je další důvod, proč proti nám bude připravené na 100%," očekává odhodlaného soka. "V minulé sezoně byla před prvním vzájemným zápasem podobná situace a my jsme ho doma prohráli (76:80 - pozn. aut.)."

Top-skórery ústeckého týmu jsou dva perimetroví muži: dlouholetá americká opora, křídelník Spencer Svejcar (zápasový průměr 19,2 bodu, trojky 36,7% - 22/60) , a jeho krajan, rozehrávač Kristopher Martin (18 bodů, trojky 54,5% - 24/44!!!). Mezi osové muže dále patří pivot Ladislav Pecka (16,3 bodu + 7,3 doskoku) a trojice dalších amerických akvizic Tony Hicks (dosud 2 zápasy, 15 bodů + 8,5 asistence), Maishe Dailey (dosud 2 zápasy, 9 bodl) a Delvon Johnson (6,8 bodu + 10,8 doskoku). "Domácí mají velice kvalitní tým, jako každý rok s pěti zahraničními hráči, které v rotaci doplňují dva tři kvalitní čeští basketbalisté," řekl dále Dino Repeša. "Věřím, že naši hráči budou na utkání velmi dobře koncentrováni. Je pravdou, že Ústí mělo k dispozici celý týden, aby se na nás připravilo, kdežto my jsme ve středu hráli utkání Alpe Adria Cupu v Rakousku, ale rozhodně uděláme maximum jak v přípravě, tak v samotném zápase, abychom vyhráli," doplnil pardubický trenér.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti