Upravit stránku
01. 12. 2022

Rozhodla zlepšená obrana


Ne, nebylo to jednoduché, ale pardubičtí basketbalisté prošli dalším náročným testem úspěšně. Z rakouského Oberwartu si odvezli výhru o 9 bodů a v Alpe Adria Cupu zůstávají i nadále neporaženi.

První vzájemný zápas v Pardubicích skončil naším suverénním vítězstvím o 30 bodů, leč tentokrát soupeř předvedl o poznání kvalitnější, energičtější výkon. Sdíleně první tým rakouské nejvyšší soutěže (bilance 7/1) se ve třetí čtvrtině vydrápal z desetibodové propasti do pětibodového vedení a museli jsme vynaložit opravdu hodně úsilí, abychom na evropské scéně uhájili neporazitelnost. Úsek od 30. do 39. minuty však skončil poměrem 4:21 (!!!), díky čemuž jsme zvýraznili rozdíl ve skóre až na maximálních 12 bodů a po kontrolované koncovce jsme zapsali do tabulky skupiny A páté vítězství.

Vítězství, kterým jsme s předstihem, kolo před koncem základní fáze, dali razítko na postup do čtvrtfinále z 1. místa!

Review čtěte zde: I popáté úspěšně

David Pekárek: "Obrana ve čtvrté čtvrtině? Takhle chceme bránit!"

Oberwart nás velmi dlouho trápil zejména zásluhou vynikající střelby z dálky, v úvodních 27 minutách nám nasypal 13 trojek! Jak těžko se proti takto skvěle střílejícímu soupeři hrálo?
"Jak říkáš, domácí stříleli s velice vysokou úspěšností za 3 body, což nám dělalo v prvním poločase i v části třetí čtvrtiny ohromný problém. Za první půli jsme sice dali 47 bodů, ale soupeř 42, díky trojkám se držel. My jsme určitě nemohli být spokojeni s tím, jak jsme v této části zápasu bránili."

Zkraje třetí čtvrtiny jsme se i díky tvému výraznému bodovému příspěvku odpoutali poprvé v utkání na 10 bodů, ale Gunners záhy trefili v rychlém sledu další 3 trojky a dostali se do 5bodového vedení. Bylo složité tyto momenty ustát?
"Určitě to nebylo jednoduché, soupeř byl v tu chvíli nahoře. Jsem moc rád, že jsme se s tím úspěšně poprali, dokázali se vrátit zpátky do zápasu a v dalším průběhu ho znovu otočit v náš prospěch."

Jaké faktory bys označil za klíčové v rozhodné poslední čtvrtině?
"Začali jsme dobře bránit, fakt dobře. Pohlídali jsme si i doskok, takže jsme soupeři nedávali víc šancí ke skórování. V útoku jsme hráli dostatečně trpělivě, přesně to, co jsme chtěli, a přineslo to své ovoce."

Zmínil jsi zlepšenou obranu: v úvodní pětiminutovce čtvrté čtvrtiny jsme získali 5 míčů a v tomto úseku jsme domácí udrželi na pouhých 2 bodech. Fungovala defenzíva podle našich představ?
"Myslím si, že na konci třetí čtvrtiny a v celé čtvrté čtvrtině jsme bránili tak, jak chceme v letošní sezoně bránit. Právě obrana byla důvodem, že zbytek zápasu od konce třetí čtvrtiny jsme vyhráli o 16 bodů."

Zatímco my jsme hráli s vědomím jistého postupu do play-off, Oberwart už živil jen teoretickou naději, přesto se jednalo o velice fyzický zápas. Je pro nás vítězství o to cennější?
"Nehledě na to, jak jsme na tom v tabulce, jsme chtěli vyhrát. Každý zápas je pro nás důležitý, pokaždé chceme vyhrát. V každém případě jsme rádi, že jsme to v Rakousku zvládli, získali jsme páté vítězství a teď už se zase budeme dívat dál, dopředu."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti