Upravit stránku
21. 08. 2021

Třetí test


Po jediném volném dni čeká pardubické basketbalisty další přípravné utkání. A na své si opět přijdou i fanoušci, neboť jejich tým se potřetí v řadě představí v domácím prostředí.

Po výhře z minulého týdne nad Walbrzychem a páteční porážce s Wroclawí prověří Beksu třetí polský tým - Zielona Góra.

"V neděli budeme hrát s ještě lepším týmem, než byl Slask," upozorňuje trenér Dino Repeša na vzrůstající kvalitu oponentů.

Review zápasu s Wroclawí včetně ohlasů čtěte zde: Po nadějném poločase porážka

"Zielena Góra je tým, který hraje kromě polské ligy i VTB ligu, takže to bude ještě těžší zápas. Mají velmi dobré dlouhé hráče. My musíme především zlepšit náš doskok, být tvrdší," poukázal pardubický kouč na skutečnost, že v pátečním neúspěšném duelu s Wroclawí jsme výrazně zaostávali v boji o odražené míče. "A zkusit být v zápase od začátku do konce," zmínil další důležitý aspekt: proti Slasku jsme začali výtečně, první půle skončila 31:24 v náš prospěch, ovšem ta druhá naopak 33:53.

Ve velmi dobrém světle se uvedl Dantez Walton. Americký pivot absolvoval s Beksou po svém příletu do Česka jen tři tréninky, i tak ukázal svůj potenciál a ve své zápasové premiéře nastřádal 19 bodů. Do hry už zasáhl po delším volnu i reprezentační rozehrávač Tomáš Vyoral, trenérům bohužel stále schází zraněný pivot Prokop Slanina.

I Michal Svoboda, v pátečním utkání s 16 body druhý nejlepší pardubický střelec, si uvědomuje, jak důležité bude v nadcházejících zápasech zvýšit úspěšnost v boji o odražené míče. "Do neděle musíme určitě zapracovat na obranném a útočném doskoku. Nesmíme dávat týmům - tím spíš týmům z první polské ligy, proti nimž teď hrajeme - více než jednu šanci skórovat. Tito soupeři jsou dostatečně kvalitní na to, že když nepromění první střelu, tak druhou už si pohlídají, což si nemůžeme dovolit," podotkl rozehrávač Beksy.

Nedělní utkání začne ve Sportovní hale Dašická v 16:30.

Informace pro fanoušky:

Kapacita hlediště Sportovní haly Dašická není nijak omezena.

Prodávat se budou pouze vstupenky k sezení, jednotná cena činí 50 Kč.

Držitelé permanentních vstupenek z uplynulé sezony 2020/2021 mají vstup zdarma.

Důležité

Všichni diváci musejí prokázat splnění jedné z následujících podmínek vstupu:

  • doložit negativní RT-PCR test starý nejvýše 7 dní
  • doložit negativní POC antigenní test starý nejvýše 72 hodin
  • doložit prodělání laboratorně potrvzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání akce
  • aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní

Po celou dobu je třeba mít nasazený respirátor bez výdechového ventilu min. třídy FFP2 (KN95/N95)

Těšíme se na vás v hledišti a děkujeme za respektování výše uvedených pravidel.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti