Upravit stránku
22. 10. 2017

Takto musíme pokračovat


Utkání 5. kola Kooperativa NBL mezi Beksou a USK Praha (83:67) hodnotili trenéři Tomáš Bartošek s Janem Pospíšilem a hráči Kamil Švrdlík s Michalem Marešem.

Jan Pospíšil (asistent trenéra USK Praha)
"Nenašli jsme na Pardubice recept. Nebránili jsme po celé utkání tak, jak jsme chtěli, ukázalo se to především ve druhé polovině. Z naší strany tam bylo obrovské množství chyb, obrovské množství ztrát, Pardubice zaslouženě zvítězily. Na první pohled bylo vidět, že na nás domácí byli připraveni, a nebyli jsme schopni, kromě Quentina Petersona, se střelecky chytit. Nebylo to prostě z naší strany dostačující."

Michal Mareš (hráč USK Praha):
"Je to škoda, jsme zklamaní z tohoto zápasu. Čekali jsme, nebo chtěli jsme hrát mnohem vyrovnanější zápas. V poločase to nebylo ztracené, ale do druhé půle jsme nastoupili špatně. Řekli jsme si, že musíme do 3. čtvrtiny vlétnout a snažit se něco změnit, ale Pardubice začaly lehkým košem, a pak to šlo s námi z kopce. Neměli jsme moc recept, dali jsme vždycky nějakou trojku, ale Pardubice nám ji hned vzápětí vrátily, nebo daly nějaký lehký koš. To se pak těžko hraje."

Tomáš Bartošek (trenér BK JIP Pardubice):
"Spokojeni jsme s výsledkem i s předvedenou hrou, ale jen v určitých fázích. Zase jsme měli výpadky, kdy jsme úplně vypadli z tempa, z role, místo toho, abychom soupeře tak zvaně dorazili. Když jsme vedli o 15, 17 bodů, nepodařilo se nám to překlopit přes dvacetibodovou hranici, naopak se to dostalo zpátky pod 10 bodů a soupeř byl stále ve hře. Až ke konci 4. čtvrtiny, kdy už soupeři docházely síly i čas, jsme utkání definitivně urvali pro sebe.

"Věděli jsme, že Peterson bere hru hodně na sebe, připravovali jsme se na to. V určitých situacích jsme si pomáhali a on zakončoval mezi dvěma nebo třemi pivoty, a i když dal 26 bodů, hodně střel bylo těžkých, my jsme po nich chodili do protiútoků a jednoduše skórovali.

"Jsme také rádi, že v závěru zápasu dostali prostor nejmladší hráči. Věříme, že v dalších zápasech to nebude minuta a půl, ale bude to třeba čtyři, pět, deset minut. Mladí kluci odvádějí velmi dobrou práci v tréninku, velmi dobré výkony v první lize a je jenom otázka času, kdy se naplno prosadí i v nejvyšší soutěži. Je to jenom o jejich přístupu a práci v tréninku."

Kamil Švrdlík (hráč BK JIP Pardubice):
"Jsme samozřejmě rádi za vítězství. Možná je škoda, že to ve třetí čtvrtině nešlo přes dvacet bodů a nebyl klidnější závěr, nicméně vítězství bereme. Jestli se budeme zlepšovat a necháváme si nejlepší výkony až na konec sezony, tak to bude jedině dobře.

"USK má hodně hráčů, které jsme moc neznali, protože poslední dva tři roky hráli takovou strojovou hru, když tam byl Jaromír Bohačík a spol. Teď se jim to trochu změnilo, ale samozřejmě jsou nepříjemní, jsou mladí, jsou agresivní, hodně se pohybují, takže je to samozřejmě těžké. Jsme ale rádi, že jsme toto utkání zvládli a takto musíme pokračovat dál."

Video ohlasy

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti