Upravit stránku
18. 09. 2020

Svitavy vs. Beksa


Tři dny po domácí bolavé porážce s Ústím čeká pardubické basketbalisty další náročné utkání. Odehrají jej na palubovce svitavských Turů, kteří patří mezi spolufavority NBL.

3. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

DEKSTONE Tuři Svitavy (0/2) vs. BK JIP Pardubice (1/1)
sobota 19. 9. v 18 hodin

Oba týmy musely v minulém kole vstřebat tvrdé direkty.

Beksa vedla nad Slunetou téměř celý zápas, necelých 12 minut před koncem dokonce o slibných 14 bodů, leč vůbec nezvládla závěrečnou čtvrtinu (11:24) a prohrála 76:79. "Ve čtvrté čtvrtině jsme začali hrát až příliš pasivně," hodnotil duel pivot Kamil Švrdlík. "V poslední čtvrtině jsme hráli tak, že se nám nemůže nic stát, ale bohužel se stalo," pokračoval kritickým tónem rozehrávač Tomáš Vyoral. Více ohlasů čtěte zde: Taková porážka bolí

Svitavy v Opavě vůbec nezvládly úvodní desetiminutovku, v níž si od rozjetých Slezanů nechaly nasázet neuvěřitelných 35 bodů (!) a počáteční sedmnáctibodové manko již nedohnaly. Naopak, jejich ztráta narůstala a nakonec vyšplhala až na propastných 35 bodů (107:72, nejvíce bodů: Proleta 21, Dragoun 11, Welsch 11, Křivánek 10...). V kontextu s předchozí domácí porážkou v duelu s Nymburkem (84:107) to znamená, že Tuři stále vyhlížejí své premiérové vítězství v letošním ročníku NBL.

"Svitavy sice ještě nevyhrály, ale je potřeba zmínit, že měly velice těžký los. Rozhodně nás čeká hodně náročné utkání," předeslal asistent trenéra Adam Konvalinka. K našemu týmu, který ztratil slibně rozehrané utkání s Ústím, poznamenal. "Jedeme v zápasovém režimu středa-sobota, takže nepovedená koncovka ze středy musí z hlav velmi rychle pryč!"

Tuři přes léto částečně obměnili svůj hráčský kádr. Zůstaly klíčové opory v čelem s rozehrávačem Romanem Markem či křídelníkem Pavlem Slezákem, které doplnili prověření čeští hráči.

"Tým je tvořen silným jádrem, které je spolu dlouho, a doplněn o dva novice z Opavy (Václava Bujnocha s Rostislavem Dragounem) a z USK Praha (Domagoj Proleta s Janem Křivánkem), také se vrátil Marek Welsch," řekl dále pardubický asistent. Jakou hrou se náš nejbližší soupeř prezentuje? "Svitavy se snaží hrát velmi agresivně v obraně a hodně rychle v útoku. V průměru zakončují přes 40 útoků tříbodovou střelbou," poukázal Adam Konvalinka na skutečnost, že v úvodních dvou kolech Tuři vypálili 41 a 42 trojek!!! "Díky široké rotaci jsou schopni udržet vysoké tempo celých 40 minut," upozornil na další důležitý fakt.

Jaké faktory budou zásadní pro příznivý vývoj a výsledek blížícího se derby? "Pro nás to bude především o trpělivosti. Apelovat budeme také na to, že domácí hráče nesmíme pustit do protiútoků a do jednoduchých zakončení," doplnil Adam Konvalinka.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti