Upravit stránku
17. 09. 2020

Taková porážka bolí


Velmi těžko kousaly středeční těsnou porážku s ústeckou Slunetou pardubické opory Tomáš Vyoral s Kamilem Švrdlíkem. Oba hráči pokořili dvacetibodovou hranici, leč ani to nestačilo.

Vyhráli jsme první tři čtvrtiny, jenže naše střelecká produkce neustále klesala: nastříleli jsme postupně 25, 24, 16 a 11 bodů. Zatímco v první půli jsme proměnili 20 střel z pole s velmi dobrou úspěšností 54,1%, po přestávce jsme trefili jen 8 střel z osmadvaceti pokusů (úspěšnost 28,6%). A když se k tomu přidalo i 6 minutých trestných hodů, nastřádali jsme v druhém poločase pouhopouhých 27 bodíků.

"Zápas se mi nehodnotí dobře, protože jsme většinu času vedli, ale nakonec jsme ho ztratili," smutnil Kamil Švrdlík.

Pardubický kapitán, jenž byl s 22 body top-skórerem svého týmu (navrch přidal 8 doskoků), viděl příčinu první ligové porážky v nové sezoně ve zhoršujícím se výkonu Beksy. "Ve čtvrté čtvrtině jsme začali hrát až příliš pasivně. Nechali jsme Ústí, aby se dotáhlo, a nakonec to skončilo naší porážkou..."

Hodně bolavou porážkou, je třeba dodat. "Každá porážka bolí, ale takováhle obzvlášť. Prohrát tímhle způsobem, a ještě v prvním domácím utkání s v sezoně...," kroutil Kamil hlavou. "Dlouho jsme hráli dobře, ale potom jsme měli moc hluchých míst. Pár situací v obraně jsme vyřešili špatně, oni najednou vedli a my už jsme to nedokázali zvrátit ani poslední střelou," doplnil zkušený pivot.

Druhý dvacetibodový střelec Tomáš Vyoral litoval promarněné šance, kdy jsme mohli Slunetě definitivně ukázat záda. "90% zápasu jsme vedli, myslím si, že jsme hráli docela dobře, nicméně na začátku čtvrté čtvrtiny jsme je měli dorazit, a to se nestalo," označil klíčovou pasáž utkání. "Měli jsme naše vedení natáhnout na 15-20 bodů a bylo by po zápase, jenže Ústí se furt drželo na dostřel osmi až deseti bodů, furt byli ve hře," pokračoval Vyo.

"My jsme ke konci zvolili několik špatných střel, ale podle mě rozhodla naše obrana. V závěru jsme nebyli schopní ubránit jediný jejich útok..." Ústečtí nastříleli v poslední čtvrtině 24 bodů, mnohokrát skórovali až příliš jednoduše. "Oni se nepoložili, ani když ve třetí čtvrtině prohrávali o 14 bodů, hráli furt to svoje. A my, místo abychom naši obranuz vygradovali, jsme polevili. Dostali jsme hrozně lehké koše a v útoku jsme byli hrozně statičtí. Dva hráči hráli nějakou akci a ostatní stáli."

Právě pardubický rozehrávač mohl poslat zápas do prodloužení, pokud by trefil závěrečnou trojku - nutno dodat, že velmi těžkou. "Chtěl jsem vystřelit už předtím, nicméně to nešlo, tak jsem přihrál Pepovi (Potočkovi). On mi to vrátil nazpátek a už byly jenom 2 vteřiny do konce... Nebyla to úplně lehká střela a bohužel nepadla." Buď jak buď, zápas nerozhodla až úplná koncovka. "Nebylo to o poslední minutě, ale o celé poslední čtvrtině. Hráli jsme ji tak, že se nám nemůže nic stát, ale bohužel se stalo," dodal Tomáš Vyoral.

V sobotním 3. kole základní části Kooperativa NBL se Beksa vydá na palubovku svitavských Turů.

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti