Upravit stránku
02. 03. 2018

Svitavy vs. Beksa


Druhý zápas v řadě na soupeřově palubovce mají před sebou basketbalisté Pardubic. Po středeční porážce v Opavě je čeká sobotní derby ve Svitavách.

KOOPERATIVA NBL, 2. KOLO NADSTAVBY (SKUPINA A1):

DEKSTONE Tuři Svitavy (12/11) vs. BK JIP Pardubice (16/7)
sobota 3. 3. v 18 hodin

Rychle zapomenout. "Ale zároveň se z této porážky musíme do dalších zápasů poučit," zdůrazňoval hned po středečním neúspěšném duelu v Opavě trenér Tomáš Bartošek. Beksa ve Slezsku ani jednou nevedla a premiérové utkání nadstavbové části ztratila 14bodovým rozdílem. O tři dny později se bude snažit o složení reparátu v aréně Turů.

Je dobře, že další utkání přichází takhle brzy?

"Vždycky je lepší, když na sebe jednotlivé zápasy navazují, protože není moc času se takzvaně babrat v nepovedeném utkání. Zápas v Opavě z naší strany nepovedený byl - podívali jsme se na video, rozebrali si chyby a jedeme dál," řekl dále Bartošek.

Také svitavští basketbalisté vstoupili do nadstavby porážkou, ovšem v nymburské hale předvedli srdnatý výkon a hráli o senzační vítězství až do konce - favorit v napínavém závěru uhájil čtyřbodovou výhru 73:69 (nejvíce bodů: Kerr 20, Marko 12, Smithson 12, Puršl 10...).

Lídři Turů

Roman Marko, Pavel Slezák a Garret Kerr.
Tihle tři muži táhli DEKSTONE do skupiny A1.

Marko střádá průměrně 10 bodů + 6,3 asistence, Slezák už je top-skórerem svého týmu s 14,7 bodu (trojky 42% - 54/129) a Kerr zapisuje 13,6 bodu + 9,3 doskoku. Svitavy však mají velmi zkušenou sestavu: mezi další osové hráče patří rozehrávač Brian Smithson (9,9 bodu), křídelník Luboš Stria (5,4 bodu) a pivoti Brett Roseboro (9,9 bodu), Jiří Jelínek (7,7 bodu) a 21letý Šimon Puršl (8,6 bodu, v posledních 4 utkáních dokonce 14 bodů).

Tomáš Bartošek: Začátek udá ráz utkání

Co je třeba udělat, aby se tým rychle zvedl po porážce v Opavě a zkoncentroval se na další náročné venkovní utkání?
"V první řadě jsme si museli pojmenovat chyby, které nastaly, což jsme udělali. Máme ale natolik zkušené hráče, kteří vědí, co se v Opavě stalo a jak důležitý zápas je před námi. Hrajeme o co nejlepší pozici do play-off. Je potřeba začít od základních atributů, jako je bojovnost, výborná individuální i kolektivní obrana, pak se k tomu přidá i pohoda v útoku."

Svitavy nás v prvním vzájemném duelu této sezony porazily, i jejich aktuální forma bude velmi dobrá, soudě dle posledních výsledků (v Českém poháru porazily Děčín a v 1. kole nadstavby vzdorovaly celé utkání Nymburku). Jak důležitý bude z tohoto pohledu vstup do utkání?
"Bude klíčový. Vstup do zápasu udá ráz celému utkání. Nesmíme začít vlažně, naopak, je potřeba vstoupit do utkání aktivně, agresivně, chytit dobrý rytmus. I kvůli sebevědomí."

Které konkrétní faktory budou rozhodovat o vývoji a výsledku třetího derby v letošní sezoně?
"Zmínil bych přechodovou fázi, tedy zastavení rychlého protiútoku domácích a naši vlastní zvýšenou snahu o rychlý přechod z obranné na útočnou polovinu hřiště. Z dalších aspektů bych jmenoval eliminaci útočného doskoku domácích hráčů, zejména Kerra, který je velmi aktivní v této činnosti a umí z podobných situací dobře těžit, například skórovat i s faulem."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti