Upravit stránku
26. 12. 2019

Sváteční rozhovor: Kamil Švrdlík


Vánoce jsou tady! Jak prožívá nejkrásnější svátky v roce pivot Beksy Kamil Švrdlík?

Co všechno se ti vybaví, když se řekne "Vánoce"?
"Vybaví se mi období, kdy je jistota, že bude pár dní oddychu. Není žádný trénink nebo zápas a já budu moct navštívit rodinu a své nejbližší, za kterými se přes sezonu moc nedostanu."

Jaké vánoční zvyky dodržuješ?
"Většinou ty základní: samozřejmě stromeček, rozdávání dárků, řízky s bramborovým salátem. Z takových těch tradičnějších možná pouštění skořápek, ale ne vždy se zadaří, protože se mi většinou hned potopí." (rozesmál se)

Podílíš se na vánočních přípravách?
"Můj podíl na vánočních přípravách se týká většinou vánočního stromečku, který vybírám, postavím a začnu ho zdobit, ale detaily už nechávám na někom odbornějším."

Bez jaké pohádky si nedokážeš Vánoce představit?
"Samozřejmě mám některé oblíbené, ale zatímco dřív byly pohádky spojené spíš s Vánoci, teď už televize většinu z nich dává i přes rok. Těžko vybrat jenom jednu, ale určitě mám rád třeba S čerty nejsou žerty." 

Jaké je tvé oblíbené cukroví? A hlídáš si váhu, nebo to není potřeba? 
"Moje nejoblíbenější cukroví jsou vanilkové rohlíčky, těch můžu sníst opravdu hodně. Ne že bych se vyloženě hlídal, co se týče váhy, ale samozřejmě myslím na to, že po Vánocích přijdou hnedka tréninky a zápasy a vím, že kdybych se nějak přejedl, tím těžší bude nástup. Mám to tak, že Štědrý den si ještě užiju, ale pak už přemýšlím nad tím, co bude v basketu."

Na jak dlouho dokážeš o svátcích “vypnout” od basketu?
"Záleží i na tom, kolik dnů máme volno. Občas jsme mívali jenom dva dny, tenhle rok to vyšlo tak, že máme vcelku víc volných dní. Do Štědrého dne jsem si dal volno a užil jsem si to, ale potom už jsem začal přemýšlet nad basketem a hýbat se, aby můj nástup po Vánocích byl co nejjednodušší."

Co bys popřál fanouškům a partnerům do nového roku?
"Do nového roku bych všem popřál v první řadě zdraví a štěstí. Taky bych všem přál trpělivost s naší hrou (pousmál se), aby nás podporovali tak, jako doposud, nebo i víc. Věřím, že jim to vrátíme a že spolu s fanoušky a partnery oslavíme na konci sezony nějaký velký úspěch."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti