15. 11. 2017

Suverénní jízda

Až na začátek zápasu Beksa v Prostějově dominovala. Druhou a třetí čtvrtinu ovládla v součtu o 32 bodů a získala druhou venkovní výhru v řadě.

9. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI KOOPERATIVA NBL:

BK Olomoucko vs. BK JIP Pardubice 80:94
(23:18, 16:33, 11:26, 30:17)

Body: Šepa 24 (+7 as.), Fuller 18, Mitchell 16 (+12 d.), Močnik 14 (+10 as.), Goga 4, Nábělek 2, Szabo 2 - Martin 22 (+14 d.), Burnett 21, Kohout 15, Švrdlík 12, Pandula 8, Kent 6, Půlpán 5 (+6 as.), Potoček 3, Nečas 2

Klíčová byla pasáž mezi 6. a 17. minutou, kterou jsme vyhráli o 24 bodů - nejenže jsme smazali počáteční desetibovovou ztrátu, v závěru poločasu jsme se sami dostali do dvouciferného vedení. "Chvíli trvalo, než se tým dostal do provozní teploty. Od 10. minuty jsme ale hráli tempo basket a soupeři nedali možnost využít jeho zbraně. Pohlídali jsme si útočný doskok, obrana byla kvalitní, užší rotaci domácích se nám podařilo unavit," hodnotil vydařený zápas trenér Tomáš Bartošek.

Než jsme se rozkoukali, byli jsme pozadu o 10 bodů.

Pod košem jsme v úvodu zápasu nedokázali zastavit mohutného pivota Mitchella, jenž se rychlými 6 body podílel na počátečním náporu domácích 18:8. Hodně nám pomohly dvě slepené trojky Scotta Martina, díky nimž (a koši Dušana Panduly) jsme se šňůrou 0:8 přitáhli, v 13. minutě nás Kamil Švrdlík poprvé poslal dopředu (25:27).

Právě Scott Martin (za poločas 15 bodů) a Kamil Švrdlík (12 bodů) se svou aktivitou nejvíce podíleli na vydařeném úseku mezi 6. a 17. minutou, který jsme ovládli 16:40 (!!!) a tři minuty před přestávkou jsme po třetí Martinově trojce vedli 34:48. V prvním poločase nás trápily míčové ztráty (10), po nichž jsme inkasovali 16 bodů, ale díky jednoznačné převaze na doskoku (13 - 26) jsme se sami často prosazovali z rychlých brejků (body z protiútoků 9 - 21).

Vstup do druhé půle definitivně rozhodl.

Olomoucko jsme udrželi téměř čtyři minuty bez bodu a nastříleli jsme 7 bodů v řadě. Mezi 24. a 26. minutou pak trojkující Dušan Pandula, Viktor Půlpán a Dominez Burnett natáhli naši šňůru na 2:16, čímž přiblížili rozdíl ve skóre k třicetibodové hranici (41:67). V té chvíli měli domácí na kontě jedinou úspěšnou trojku, kdežto Beksa již 8 tref zpoza oblouku!

V závěru zápasu jsme polevili v koncentraci na obou polovinách hřiště a v poslední čtvrtině jsme inkasovali 30 bodů (tedy více, než za druhou a třetí čtvrtinu dohromady), ovšem na jednociferný rozdíl jsme hostitele nepustili. "Jsme si vědomi toho, že máme všechny posty zdvojené, proto se snažíme hrát co nejrychleji a tím překonávat obranu soupeře. Přes určité polevení v poslední čtvrtině můžeme být spokojení," doplnil Tomáš Bartošek.