Upravit stránku
10. 03. 2021

Soupeř byl hladovější


Pardubičtí basketbalisté prohráli v utkání 4. kola nadstavbové části Kooperativa NBL s USK Praha 80:86. Jak zápas hodnotili trenéři a hráči obou týmů?

Beksa vs. USK Praha, ohlasy trenérů a hráčů

Adam Konvalinka (trenér domácích):
"Zápas samozřejmě nemůžu hodnotit úplně skvěle. Dovolili jsme soupeři doskočit v útoku 21 balónů, měli jsme hloupé ztráty, ale největší problém jsem viděl v tom, že jsme snad nevyhráli jediný osobní souboj - o pozici, o doskok... To se pak strašně špatně hraje, když jsme všude o krok pozdě. Další věc je, když soupeř mění obranné systémy, tak je potřeba chytrý rozehrávač a nám chyběli oba dva hlavní, jak Tomáš Vyoral, tak T. J. Dunans."

David Škranc (hráč domácích):
"V útoku jsme si dobře půjčovali balón, hodně hráčů mělo přes 10 bodů, což je super, ale trápil nás útočný doskok. Hlavně na šestkách, to se nemůže stávat... A zase nás porazila zónová obrana. Řekl bych, že nám chyběly zkušenosti a tah na koš Tomáše Vyorala a T. J. Dunanse, kteří by nám i otevírali volné střely. Doufám, že se co nejdříve dají dokupy a budeme zase vyhrávat."

Petr Heřman (hráč domácích):
"Myslím, že soupeř byl v koncovce hladovější a agresivnější, což nás bohužel stálo vítězství. Celkově mi přišlo, že oproti USK jsme neměli tolik energie. Soupeř nás také přehrával v kombinaci pick-and-roll, kterou jsme nebyli schopni ubránit. Chápu, že nám chybí Tomáš Vyoral a T. J. Dunans, ale to nemůžeme brát jako výmluvu. Kdybych měl zmínit nějaké pozitivum, řekl bych, že v útoku jsme hráli týmově, dobře jsme si půjčovali balón. Bohužel jsme z toho ale mnohdy nedokázali vytvořit akce, které jsme chtěli a stříleli jsme až těžší střely v posledních sekundách útoku."

Jakub Merešš (hráč domácích):
"Hráli jsme doma a měli jsme toto utkání zvládnout navzdory absencím, které jsme měli. Začali jsme celkem dobře a ujali jsme se vedení o několik bodů. Po přestávce jsme ale ztratili koncentraci, USK se začal dotahovat a neuměli jsme soupeře zastavit. Čtvrtá čtvrtina nám nevyšla: nebyli jsme dostatečně agresivní, přeskákali nás, tohle musíme do dalších zápasů zlepšit. Teď už je potřeba toto utkání hodit za hlavu a soustředit se na sobotní zápas v Opavě."

Dino Repeša (trenér hostů):
"Pro nás to byl těžký zápas, hráli jsme proti zkušenému týmu. Utkání bylo velmi důležité z pohledu pátého místa a můžu říct, že jsem velmi spokojen. Zlepšili jsme se na doskoku, který jsme v posledních čtyřech zápasech prohráli, to bylo velmi důležité, byl to náš hlavní cíl. V prvním poločase jsme špatně stříleli trestné hody i trojky, ale v druhém poločase jsme se v útoku zlepšili. Gratuluji mým hráčům k velmi důležitému vítězství."

Marek Vyroubal (hráč hostů):
"První poločas jsme odehráli špatně, měli jsme velký problém na doskoku, jak na útočném, tak na obranném. Chytli jsme se až v třetí čtvrtině, hlavně střelecky, přidali jsme bojovnost. Vyzvedl bych výkon Fandy Fuxy, který se výborně chytil, myslím si, že byl naším stěžejním hráčem. Ve čtvrté čtvrtině jsme si vytvořili devítibodový polštář a už jsme vedení udrželi."

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti